eWay System
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 17. 12. 2020 - Zdeněk Gric

Společnost Epson představuje dvě nová POS řešení pro maloobchod a pohostinství

Rok 2020 přinesl zásadní změny v maloobchodě i v oblasti pohostinství. Tato odvětví utrpěla více než většina ostatních a musela se přizpůsobit změnám v nařízeních, ale také upravit způsob, jakým služby svým zákazníkům poskytují. Epson proto představuje nová řešení pro POS určená maloobchodům. Rozšiřuje svoje portfolio o novinku TM-m30II-NT, která byla navržena tak, aby splňovala měnící se požadavky na tabletové pokladní obchodní systémy (POS).Důležitou vlastností TM-m30II-NT je síťové připojení, které tiskárně umožňuje připojení tabletu k internetu pomocí kabelu. Díky tomu, že odpadla nutnost spoléhat se na Wi-Fi, nedochází k výpadkům připojení, takže lze efektivně zpracovávat objednávky, minimalizovat chyby a nabízet zákazníkům ty nejlepší služby.

Klíčové vlastnosti:

 • Funkce ‚Sync and Charge‘ pro připojení tabletu, která umožňuje napájení tabletu a posílání tiskových dat pomocí jediného kabelu. 
 • Funkce síťového připojení ‚Network Tethering‘ umožňuje přes kabel sdílet LAN připojení s připojeným tabletem, což zajišťuje např. stabilní internetové připojení bez výpadků Wi-Fi. 
 • Vedle připojení tabletu ‚Sync and Charge‘ jsou zde dva porty typu USB A umožňující snadné připojení dalších periferií
 • Přístup a ovládání periferií z aplikací prostřednictvím zařízení ePOS.
 • Osvědčená kvalita od společnosti Epson. 
 • Inteligentní funkce: přímý tisk ze serveru - Server Direct Print (SDP) a Cloud (OMS). 
 • Snímač stavu papíru ve standardu monitoruje docházející papír.

Funkce „Network Tethering“ je k dispozici také pro modely TM-m30II-H a TM-m30II-S prostřednictvím aktualizace firmwaru, ke stažení na epson-biz.com, nebo prostřednictvím aplikace Epson TM Utility pro iOS a Android.

Další nový model TM-m50 byl navržen pro všechny, kteří chtějí novou tiskárnu účtenek, ale potřebují, aby i nadále fungovala se systémy POS, které již využívají. Tiskárna nabízí podobné funkce jako tradiční POS tiskárna a díky kompaktnímu krychlovému designu s malými rozměry se esteticky hodí do každého moderního obchodu.

Klíčové vlastnosti:

 • Moderní design s kompaktními rozměry 
 • Široká škála možností připojení s integrovaným USB, sériovým a ethernetovým rozhraním 
 • Vysokorychlostní tisk rychlostí 350 mm / s 
 • Rozlišení tisku 180 dpi 
 • Flexibilní instalace s podáváním účtenky horem nebo zepředu a možností připevnění na zeď (s použitím OT-WH30)
 • Velmi vysoká spolehlivost (mechanismus podávání papíru na 20 milionů řádků, tisková hlava na 200 km, automatická řezačka s životností 2,2 milionů řezů). 
 • Široké spektrum integrovaných „inteligentních“ funkcí Epson.

Oba produkty budou v prodeji od ledna 2021.


 
  

- Inzerce -

Jak zastavit ransomware? Správnou ochranou koncových bodů

SophosPolovina IT manažerů uvádí, že byli v loňském roce napadeni ransomwarem. Ve třech případech ze čtyř se přitom útočníkům podařilo zašifrovat data. Průměrné globální náklady na nápravu těchto škod přesáhly 16 milionů korun, vyplývá z průzkumu společnosti Sophos mezi 5000 IT manažery ve 26 zemích. Jak nejlépe chránit koncové body před ransomwarem?

  

- Inzerce -

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.