Aktuality -> IT společnost - 18. 4. 2017

Společnost EPAM Systems a ČVUT podepsaly dohodu o partnerství

EPAM Systems Czech Republic, globální poskytovatel IT produktových řešení a řešení SW inženýrství, a České vysoké učení technické v Praze oznámily, že podepsaly v březnu dohodu o partnerství. Společným cílem spolupráce EPAM Systems a ČVUT je pomoci studentům připravit se co nejrychleji na požadavky IT sektoru, budování výzkumných kapacit a realizace aktivit, které přispějí ke sbližování soukromého a akademického sektoru. Předmětem partnerské smlouvy je také širší spolupráce s Fakultou informačních technologií, která je součástí ČVUT.



EPAM Systems nabídne také studentům ČVUT témata bakalářských a diplomových prací, účast v programu mentoring, odborné akce, možnosti internship apod.

„Růst globální znalostní ekonomiky zvyšuje potřebu spolupráce s univerzitami jako je ČVUT, které mají stejné inovační potřeby a zájmy jako EPAM. ČVUT v Praze je strategickým partnerem v oblasti odborného vzdělávání a věřím, že vzájemná spolupráce bude přínosem pro ČVUT, studenty a naši společnost,“ říká Felix Kislik, viceprezident EPAM Systems.

„Na Fakultě informačních technogií se nám douhodobě daří vychovávat studenty, o které je na pracovním trhu zájem. Věříme, že spolupráce s firmou EPAM dále zlepší technologické dovednosti našich studentů a náš výzkum pomůže firmě k inovovacím, které jsou pro konkurenceschopnost zásadní,“ dodává proděkan Fakulty informačních technologií ČVUT v Praze Pavel Kordík.


 
  

- PR -

Specializovaná vyhledávací řešení překonávají generativní AI

V kontextu neutuchajícího zájmu o generativní AI se nás zákazníci často ptají: "Co nabídnete oproti AI?" Správá otázka ovšem zní: Co vlastně mohou generativní AI řešení nabídnout oproti specializovaným vyhledávacím systémům pro firemní data?

 

  

- PR -

I malé firmy jsou terčem kybernetických útoků Jak se jim mohou bránit?

Mnoho drobných podnikatelů a majitelů menších firem si myslí, že kybernetické útoky se jich netýkají. „Proč by si zrovna mě hacker vybíral?“ říkají si, protože věří, že jejich „malý“ byznys není pro útočníky zajímavý. Realita je ale jiná. Malé podnikatelské subjekty, která často nedisponují rozsáhlým řešením kybernetické bezpečnosti, jsou pro hackery naopak snadnějším, a o to atraktivnějším cílem.