facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 16. 4. 2020 - Zdeněk Gric

Společnost Arista Networks představila 400G systém pro optické trasy

Arista Networks ohlásila systém pro osazování optických vláken v provedení OSFP (Octal Small Form-Factor Pluggable). Arista OSFP-LS tak naplňuje poptávku poskytovatelů cloudu a internetových služeb Tier2 po technologiích pro zajištění vysoké přenosové kapacity, které lze snadno nasadit a provozovat.Arista OSFP-LS je vysoce kompaktní, nízkopříkonové a finančně nenáročné řešení pro zvýšení přenosové kapacity mezi datovými centry bez nutnosti použití externích systémů pro optické trasy. Arista OSFP-LS obsahuje modulátor a zesilovač přímo v OSFP modulu, který je možné připojit do jakéhokoliv portu Arista OSFP. Modul umožňuje modulaci až na 8 DWDM vlnových délkách po jednom optickém páru a nabízí přenosovou kapacitu až 3.2Tbps na vzdálenost přes 100 km mezi datovými centry.

„Připojení OSFP-LS je mnohem jednodušší v porovnání s běžnými externími modulátory, které navíc potřebují vlastní napájení, ovládací software a zabírají značné místo v racku. Propojení dvou datových center pomocí DWDM je tak jednoduché jako propojení dvou portů switche,“ říká Hacene Chaouch, Distinguished Engineer ve společnosti Arista Networks.

Systém OSFP-LS byl záměrně připraven a navržen pro podporu 400G ZR digitální koherentní optiky. Zákazníci, kteří budují metropolitní sítě a sítě propojující datová centra, získají při použití OSFP-LS následující výhody:

  • Menší požadavky na prostor, napájení a náklady 
  • Automatické nastavení bez nutnosti zásahu operátora 
  • Jednotný EOS monitoring a ovládání pro 400G ZR i OSFP-LS 
  • Nižší provozní náklady díky plně integrovanému WDM přenosovému systému

OSFP-LS je nyní ve fázi testování a vyhodnocování výsledků a bude dostupný ve druhé polovině roku 2020. Pro více informací včetně cen se obracejte na společnost Prozeta. Prozeta je distributorem Arista Networks pro 29 zemí střední a východní Evropy a Asie.


 
  

- Inzerce -

Význam automatizace a digitalizace v post-pandemickém světě

IT Systems 6/2020V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme především roli digitálních technologií v post-pandemickém světě. Zatímco se život postupně vrací do normálu, podniky se musí pustit do sanace škod a začít revitalizovat své provozy a procesy. Pandemie připravila pro mnohé firmy intenzivní zatěžkávací zkoušku. Současně ale jasně ukázala, čemu by podniky měly věnovat pozornost, aby svou provozuschopnost zabezpečily i do budoucnosti.

  

- Inzerce -

Chytře na odečty energií

EnewiPotřebujete vzdáleně odečítat data z elektroměru, vodoměru nebo plynoměru? Potřebujete ze sebraných hodnot vystavovat faktury? Potřebujete vzdáleně odečítat hodnoty z teploměru, vlhkoměru, tlakoměru, čidla osvitu nebo z jiného čidla environmentálních veličin? Nebo dokonce na základě těchto hodnot dálkově sledovat nebo ovládat jiná zařízení?