facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT společnost - 29. 9. 2014

Soutěž ICT Diplomová práce roku zná své vítěze

Devátý ročník soutěže o nejlepší diplomovou práci roku v oboru informačních a komunikačních technologií má své vítěze. Triumfy ve třech kategoriích, které byly zaměřeny na trendy v oblasti ICT, si rozdělili studenti pražského ČVUT a brněnského VUT. Akci každoročně pořádá ICT Unie, letos ve spolupráci s Bankovním institutem (BIVŠ).V kategorii Mobilní aplikace sklidil úspěch Tomáš Sýkora z Fakulty informačních technologií ČVUT, který se ve své diplomové práci věnoval problematice vývoje herně-výukové aplikace pro předškolní děti. Také vítěz v kategorii Podnikové informační systémy je z ČVUT – Vojtěch Krs zaujal porotu složenou z vysokoškolských pedagogů, zástupců ICT firem a odborníků z praxe zpracováním tématu Trojrozměrné modelování ve virtuální realitě. Jakub Sochor z brněnského VUT potom uspěl v kategorii „Využití mobilních nebo cloudových technologií ve firemním prostředí; využití agilních metod při vývoji softwaru“. Ten se ve své závěrečné práci se věnoval analýze dopravy z videa.

 

Kromě 50 000 korun, které dostali vítězové v každé kategorii, si finanční odměnu odnesli i studenti na dalších místech. Druhá příčka byla dotována 10 tisíci korunami, k pomyslné bronzové medaili patřilo 5 000 korun a po 1 000 korunách získali studenti na 4. až 6. pozici. „ICT Diplomová práce roku 2014 úspěšně navázala na předchozí ročníky soutěže. Naše sdružení dále prohlubuje spolupráci s tuzemskými vysokými školami a přispívá ke sbližování obou ‚světů‛ – akademického prostředí a podnikové sféry. Děkuji těm členským firmám ICT UNIE, které soutěž podpořily finančně i svými odbornými kompetencemi, a také všem dalším subjektům, jež se na přípravě letošního ročníku podílely,“ uvedl prezident ICT UNIE Svatoslav Novák.

 

Finále soutěže a společenský večer spojený se slavnostním vyhlášením se konaly v Bankovním institutu (BIVŠ). Partnery letošního ročníku soutěže ICT Diplomová práce roku byly společnosti T-Mobile, ABRA Software a CGI. Záštitu nad akcí převzalo Ministerstvo průmyslu a obchodu a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

 

ICT Diplomová práce roku je projektem zaměřeným na podporu vysokého školství a zvýšení prestiže oboru informačních a komunikačních technologií v ČR. Klade si za cíl umožnit nadaným studentům vyniknout a získat tak lepší uplatnění v praxi. Soutěže se mohou zúčastnit studenti, kteří studují v denním nebo distančním studijním programu na některé z vysokých státních či soukromých škol v České republice a v daném akademickém roce obhájili či budou obhajovat diplomovou nebo bakalářskou práci.

 

foto: vyhlášení výsledků soutěže, archiv pořadatelů


 
  

- Inzerce -

METASHOP si skvěle rozumí také s ERP POS Expert

METASHOPV tomto roce uvedla společnost Complete Interet Services na trh efektivní a výjimečný e-shop pro střední a velké firmy pod názvem METASHOP. Jde o standardizované řešení pro všechny, kteří hledají nástroj pro opravdový on-line obchod.