Aktuality -> Komunikace a sítě - 28. 5. 2015

Sophos nabízí ochranu sítě s podporou protokolu 802.11ac

Společnost Sophos oznámila dostupnost prvních zařízení pro jednotnou správu hrozeb, která podporují bezdrátový protokol 802.11ac. Nové modely řady SG – SG 125w a SG 135w – úzce integrují podporu bezdrátového přístupu s firewallovou ochranou, a umožňují tak malým i středně velkým firmám dosáhnout na výhody standardu IEEE 802.11ac.



Sophos také rozšířil své dosavadní portfolio bezdrátových přístupových bodů o čtyři nové 802.11ac modely v provedení desktop/pro montáž na strop a o AP 100X - nový odolný venkovní přístupový bod, opět s podporou protokolu 802.11ac. Integrované i samostatné přístupové body lze navíc spravovat přímo ze zařízení řady SG.

 

Nové desktopové firewally řady SG jsou dostupné v provedení s i bez integrované podpory bezdrátových sítí. Zákazníci si tak mohou vybrat již ze šestnácti modelů řady SG včetně čtyř zařízení s podporou Wi-Fi:

  • SG 105w a SG 115w s integrovanou podporou bezdrátové komunikace dle IEEE 802.11n 
  • SG 125w a SG 135w s integrovanou podporou bezdrátové komunikace dle IEEE 802.11ac

 

Stejně jako v případě přechozích bezdrátových přístupových bodů Sophos lze i nejnovější přístupové body spravovat přímo ze zařízení řady SG. Všechny přístupové body značky Sophos jsou postavené na 802.11n a 802.11ac čipových sadách určených pro podnikové zákazníky a mohou se pochlubit speciálně navrženými anténami, vyšším výpočetním výkonem i větší pamětí. Sophos rozšířil své portfolio přístupových bodů o:

  • dva nové modely ze série AP 55 v provedení desktop/pro montáž na strop, v konfiguraci 2x2 MIMO a s dvojicí rádiových jednotek
  • tři nové modely ze série AP 100 určené pro podniková prostředí a splňující standard IEEE 802.11ac v konfiguraci 3x3 MIMO a s dvojicí rádiových jednotek:
    • přístupový bod AP 100 v provedení desktop/pro montáž na zeď 
    • přístupový bod AP 100X určený pro venkovní použití a odolný podle třídy krytí IP67
    • přístupový bod 100C v podobě detektoru kouře určený pro montáž na strop

 
  

- PR -

Tovek zpřístupňuje pokročilou analytiku i malým firmám

Technologie, které byly dlouhé roky doménou velkých firem a státních institucí, míří nově také k menším týmům a individuálním profesionálům. Společnost Tovek po více než třiceti letech vývoje robustních systémů pro analýzu dat představuje aplikaci Tovek Artemis – nástroj navržený pro uživatele, kteří potřebují rychle vyhledávat informace v rozsáhlých dokumentových archivech a zároveň vyžadují maximální bezpečnost.

  

- PR -

Finanční sektor mezi regulacemi, technologiemi a digitalizací

V aktuálním vydání IT Systems se věnujeme otázkám digitalizace v různých odvětvích, ale nejvíce prostoru dostala tentokrát oblast, ve které obíhají peníze. Finanční sektor totiž prochází hlubokými změnami, včetně rostoucích požadavků legislativy a zavádění nových nezbytně nutných technologií. Požádali jsme proto několik expertů z dané oblasti, aby nám digitální transformaci finančního sektoru pomohli zmapovat.