facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 4. 4. 2016

Solitea výrazně posiluje a expanduje do zahraničí

Martin CíglerČeská společnost Solitea výrazně posiluje a rozšiřuje svoje evropské aktivity, když koupila 100% podíl ve slovinské společnosti SAOP, která je lídrem slovinského trhu ERP systémů a cloudového účetnictví. Jedná o první akvizici Solitea, která v důsledku přesahuje region Evropské unie, protože SAOP má dceřiné společnosti i v Srbsku a Turecku.„Akvizicí SAOP naplňujeme naši globální strategii, jejímž cílem je zařadit se mezi největší dodavatele účetních, ERP a HR systémů v evropském regionu,“ řekl Martin Cígler, předseda představenstva Solitea.

SAOP působí ve Slovinsku od roku 1987, pobočky má v Chorvatsku, Srbsku a Turecku. Vloni dosáhla konsolidovaných výnosů 6,5 mil. euro a patří mezi nejziskovější IT firmy ve svém regionu. I po akvizici bude SAOP podnikat pod svou značkou a pod vedením současného managementu. Z pohledu zákazníků SAOP tedy k žádným změnám v souvislosti se změnou vlastníka nedochází.

Mapa Solitea

SAOP je ve svém oboru mimořádně úspěšnou společností, nemáme proto v úmyslu jakkoliv zasahovat do jejího fungování a struktury. Spolupráci zaměříme zejména na vývoj nových řešení a služeb a na nastavení společného přístupu k zákazníkům,“ uvedl Michal Rybovič, místopředseda představenstva Solitea.


 
  

- Inzerce -

ERP pro digitalizaci projektově orientovaných společností

Projektově orientované společnosti se často musí potýkat s těžko předvídatelnými změnami. Ať už to jsou změny v dodávkách materiálu, poptávce nebo reakce na vydaná opatření a regulace. Změna však nemusí nutně znamenat ztrátu, zpomalení dodávky nebo nemožnost vyjít zákazníkům vstříc. Změnu můžete vnímat i jako příležitost a věřte, že digitalizace je jedním ze základních předpokladů úspěšného využití příležitostí, které trh nabízí.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -