facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 6. 10. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Solitea pohltila dodavatele BI řešení Gesteem Society

Společnost Solitea pokračuje v expanzi a nově získala 100% podíl ve společnosti Gesteem Society, a.s., která je významným dodavate­lem BI řešení a datových skladů v České a Slovenské republice, vedle toho působí i v Holandsku.Solitea patří ve středoevropském regionu a na Balkáně mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP). Obsluhuje statisíce malých podnikatelů využívajících cloudové služ­by iDoklad a Minimax, ale realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připra­ve­né IT projekty na domácím trhu i v zahraničí. Jedna z oblastí, ve kterých by chtěla dále růst, je i segment datové analytiky.

„Segment datové analytiky považujeme za velmi perspektivní. Pro střední a velké společností je čím dál tím důležitější dělat strategická rozhodování na základě správného vyhodnocení dat, která mají k dispozici. Proto do segmentu BI již směřovaly akvizice společností BI Experts a Clever Decision. Akvizicí Gesteemu rozšiřujeme svou zákaznickou bázi a know-how a dále posouváme možnosti co nejlépe obsloužit své zákazníky,“ řekl k nové akvizici Martin Cígler, předseda představenstva společnosti Solitea.

„Akvizice Gesteem je strategickou investicí otevírající nové trhy a nové příležitosti pro všechny členy naší skupiny (Solitea). Navíc touto akvizicí dostáváme na palubu desítky špičkových odborníků a já se již dnes těším na společnou práci,“ doplňuje Petr Franc, výkonný ředitel divize Enterprise & Public Solitea.

Z pohledu zaměstnanců, zákazníků a obchodních partnerů společnosti Gesteem se po akvizici nic nemění, firmu i nadále řídí původní management a činnost společnosti zůstává beze změn.

„Solitea nám přináší obrovskou příležitost poskytnout více možností rozvoje pro naše zaměstnance a zejména těžit ze synergií, které velikost skupiny přináší,“ dodává Jan Skřivánek, spoluzakladatel a obchodní ředitel společnosti Gesteem.


Martin Cígler, CEO Solitea (uprostřed), se zástupci společnosti Gesteem Society Zdeňkem Noskem (vlevo) a Janem Skřivánkem (vpravo).


 
  

- Inzerce -

Lepší je být bohatý a zdravý...

IT Systems 11/2022Aktuální vydání IT Systems vás zavede do světa peněz, které necinkají, ale přesouvají se mezi účty díky novým metodám placení. Je to další proces, který lze díky chytrým digitálním technologiím zefektivnit. Modernizace platebních metod a souvisejících služeb zajímá firmy v oblasti e-commerce, ale i klasický retail a další obory.