facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 18. 2. 2019

Solitea dokončila akvizici společnosti WBI

Holding Solitea získal 100% podíl ve slovenské společnosti WBI a současně i v její české dceřiné společnosti WBI Solutions. Z pohledu zákazníků a obchodních partnerů společnosti WBI se po akvizici nic nemění, firmu i nadále řídí původní výkonný management a činnost společnosti zůstává beze změn.Od roku 1998 budujeme silné partnerství s Microsoftem v roli nezávislého vývojáře softwaru a většina námi vyvíjených produktů používá platformu Microsoft,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva holdingu Solitea. „Před rokem jsme akvizicí společnosti CDL SYSTEM vstoupili i do segmentu podnikových informačních systémů Microsoft Dynamics a koncem roku 2018 jsme posílili naši pozici v České republice akvizicemi firem Dynamica a BI Experts. Akvizice společnosti WBI nám nejen otevírá slovenský trh, ale přináší zejména cenné know-how zejména v oblasti Dynamics AX. Spolu s WBI ale hlavně získáváme řadu kvalifikovaných odborníků. Akvizicí naplňujeme svou vizi stát se v našem regionu nejvýznamnějším partnerem Microsoftu v oblasti podnikových informačních systémů.“

Solitea patří ve středoevropském regionu mezi největší dodavatele účetních a podnikových informačních systémů (ERP) jak pro komerční segment, tak i pro státní a neziskové organizace. Obsluhuje statisíce malých podnikatelů cloudovými službami iDoklad a Minimax, nabízí kompletní outsourcing mezd na klíč a realizuje i velmi rozsáhlé, na míru připravené projekty na domácím trhu i v zahraničí – příkladem jsou v tuzemsku např. eRecept či v zahraničí implementace informačního systému finské celní správě TULLI.

„V oblasti řešení podnikových informačních systémů Dynamics jsme lídrem slovenského trhu, jsme aktivní i v České republice a dalších zemích. Do našeho portfolia patří i další produkty Microsoftu – Sharepoint, Office 365, SQL a další,“ dodává Dita Sirotová, spoluzakladatelka a jednatelka WBI.


 
  

- Inzerce -

PRŮZKUM: Češi odpracují na neplacených přesčasech více než hodinu denně

Čtyřdenní pracovní týden? V Česku zatím utopie. Lidem v kancelářských profesích nestačí na splnění úkolů ani pět dní. Polovina pracuje skoro šest dní týdně, aby práci stihla.