facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 29. 10. 2020 - Zdeněk Gric

Smartphone Alcatel 3X (2020) se čtyřnásobným foťákem a dlouhou výdrží baterie

Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh smartphone Alcatel 3X (2020). Nástupce loňského modelu Alcatel 3X (2019) se vyznačuje čtyřnásobným fotoaparátem s umělou inteligencí, dlouhou výdrží baterie díky kapacitě 5000 mAh a příjemnou cenou. Kvalitní parametry nabízí i IPS displej o úhlopříčce 6,52 palce s rozlišením HD+ a poměrem stran 20:9.O spolehlivý chod se stará osmijádrový procesor MediaTek Helio P22 v kombinaci se 4 GB operační paměti a 64GB úložištěm, které lze pomocí paměťových MicroSD karet rozšířit o dalších 256 GB. Telefon využívá operační systém Android 10 a na levém boku má speciální tlačítko pro vyvolání funkcí Google Asistenta. Nechybí podpora oblíbené bezdrátové technologie NFC, čtečka otisků prstů a snímače obličeje Face Key pro rychlé a bezpečné odemčení smartphonu.

Nový Alcatel 3X (2020) disponuje zadním fotoaparátem se čtyřmi snímači. Hlavní 16Mpx snímač se světelností f/1.8 a automatickou detekcí scény pomocí umělé inteligence doplňují 5Mpx širokúhlý objektiv s úhlem záběru 115°, 2Mpx makro objektiv a 2Mpx čočka pro zachycení hloubky ostrosti. Telefon nabízí řadu fotofunkcí včetně zkrášlení obličeje, fotofiltrů v reálném čase, Google Lens, HDR, nočního režimu, panorama nebo časové smyčky. Příznivci selfie snímků ocení 8Mpx přední kameru, která také dobře poslouží při videohovorech.

IPS displej o úhlopříčce 6,52 palců má rozlišení HD+ (1600 x 720 pixelů), poměr stran 20:9, a zabírá 89 % čelní strany telefonu. Displej i zadní stranu zařízení kryje 2.5D sklo, které je odolné proti otiskům.

Srdcem Alcatelu 3X (2020) je osmijádrový procesor MediaTek Helio P22, který společně se 4 GB operační paměti pohání systém Android 10. 64GB interní úložiště lze rozšířit až o dalších 256 GB pomocí MicroSD karet. Dvojice slotů nabízí variabilní využití, namísto SD karty lze vložit druhou SIM kartu a využít funkci DualSIM. Zvuk telefonu během hovoru vylepšují funkce HD Voice a duální potlačení šumu mikrofonu. U tohoto modelu nechybí tradiční 3,5mm výstup pro sluchátka.

Lákadlem Alcatelu 3X (2020) je dlouhá výdrž na jedno nabití, za což vděčí baterii s kapacitou 5000mAh. Telefonu navíc umožňuje zpětné nabíjení, takže ho lze využít jako powerbanku a nabíjet z něj sluchátka, chytré hodinky nebo jiný smartphone.

Kombinace čtečky otisků prstů a snímače obličeje Face Key zaručuje vysokou úroveň ochrany dat. Pro fanoušky mobilního placení je k dispozici bezdrátová technologie NFC.

Alcatel 3X (2020) se prodává ve dvou barevných provedeních - Jewelry Black (černá) a Jewelry Green (zelená) za 4090 Kč, resp. 145 eur včetně DPH.


 
  

- Inzerce -

Evoluce ransomwaru bude pokračovat

PCSEkosystém kolem ransomwaru se stává stále rozsáhlejší a současně diferencovanější. To znamená na jednu stranu sofistikované útoky dobře organizovaných skupin, někdy spojených i přímo s vládami, na druhé straně rostoucí zájem začínajících kyberzločinců bez zvláštních technických znalostí.

  

- Inzerce -

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.