facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 21. 10. 2020 - Ing. Lukáš Grásgruber

Šifrovací telefon TAG T1

TAG  T1Firma SpyShop24.cz uvedla na český trh šifrovací chytrý telefon TAG T1, který používá modifikovaný operační systémem založeným na platformě Android 8.1. Celá komunikace se prostřednictvím telefonu TAG T1 šifruje end-to-end na úrovni koncového zařízení a lze ji přijímat a číst pouze autorizovaným příjemcem. Mezi další funkce telefonu patří také blokování lokalizace a odposlechů, telefon umožňuje mazání paměti na dálku, chrání data před stažením a dokáže automaticky mazat šifrovaný obsah z úložiště při pokusu o neoprávněnou manipulaci. Při každém spuštění telefonu se ověřuje integrita jeho systému.Telefon s 5,5palcovým displejem má čtyřjádrový procesor 1,3 GHz a 3GB paměť RAM. Přední kamera má rozlišení 13 MPx, zadní 5 MPx. Vnitřní paměť nabízí 32 GB.

Šifrovaný chat a hovory používají kryptografické protokoly Off-the-Record Messaging (OTR) a OMEMO pro obsluhu přímé komunikace a skupinových chatů pomocí algoritmu AES256. Pro šifrování hlasových a video hovorů (včetně skupinových) je využíván protokol zajišťující dohodu klíčů ZRTP. Mezi předinstalovanými aplikacemi telefonu TAG T1 je i šifrovaný emailový klient, který využívá vylepšenou implementaci protokolu PGP s použitím 4096bitových klíčů. Tato komunikace je současnými počítači neprolomitelná.

TAG T1 nabízí také několik vrstev zabezpečení před extrakcí souborů ze zařízení a celá jeho paměť je šifrovaná velmi silnými algoritmy. Několikrát zadané nesprávné heslo pro dešifrování přitom způsobí automatické odstranění dat. Data mohou být navíc smazána na dálku.
Pro zabránění rizika sledování zařízení nebezpečnými aplikacemi nemá šifrovací telefon přístup ke službám Google. Data díky tomu nejsou sdílena mezi aplikacemi, to znemožňuje využití mechanismů data mining jinými programy.

Šifrovací telefon TAG T1 nabízí tři pracovní režimy:

  • Bezpečný režim (Secure Mode): zajistí navázání zabezpečené komunikace mezi uživateli a ochranu citlivých dat, umožňuje přístup do šifrovaného chatu, k telefonním hovorům, e-mailu a zabezpečenému datovému úložišti. Veškerá přenášená data jsou šifrována end-to-end za využití velmi silných šifrovacích algoritmů znemožňujících prolomení v rozumném čase i při použití superpočítačů; vestavěný správce hesel zabezpečí jejich uchovávání a pohodlný systém nápovědy.
  • Nouzový režim (Emergency center): zajistí okamžitý přístup k funkci ochrany dat - bleskové smazání celého úložiště nebo přechod do anonymního režimu
  • Anonymní režim: za určitých okolností je důležité skrýt skutečnost, že je používáno šifrovací zařízení, proto se v anonymním režimu zařízení maskuje jako standardní Android s běžnými aplikacemi, jako jsou WhatsApp nebo Instagram. Tento režim nepřitahuje pozornost ostatních osob.


Šifrovací telefon TAG T1 má vlastní SIM kartu, která zaručuje bezpečnou a skrytou komunikaci ve více než 180 zemích. Používání telefonu za hranicemi není spojeno s platbami za roaming. Absence smluv nebo registrace u lokálního operátora znamená, že s telefonem ani s kartou SIM není uživatel žádným způsobem spojován. Šifrovací telefon TAG T1 je dostupný s licencí na 3, 6 nebo 12 měsíců. Po vypršení platnosti licence je možné ji prodloužit. 
  

- Inzerce -

Proč je budoucnost ERP v cloudu?

Krize způsobená celosvětovou pandemií vyvolala řadu otázek nejen ohledně nutnosti rychle vytvořit pracovní místa na dálku, ale také schopnost co nejrychleji optimalizovat zdroje, přesměrovat je na jiné prioritní úkoly a cíle a přizpůsobit všechny firemní procesy novým podmínkám, které vyžaduje současná situace na trhu.

  

- Inzerce -

API ABRA Gen otevírá neomezené možnosti pro vaše aplikace

Funkční rozhraní API přímo v informačním systému umožňuje velmi snadné napojení na externí aplikace, webové portály, e-shopy či zařízení, bez ohledu na dodavatele. Na ERP napojíte i vaši vlastní aplikaci, která je pro byznys firmy klíčová. S kvalitním API se programátor nemusí nic složitého učit a může se soustředit na rozvoj své unikátní aplikace. O všechny ekonomické věci se postará ERP systém.