facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 5. 12. 2019

Siemens ve zkušebním centru v Norimberku testuje vlastní privátní 5G síť

SiemensSpolečnosti Siemens a Qualcomm představily společný projekt realizace privátní 5G sítě v reálném průmyslovém prostředí. Síť byla testována v automobilovém showroomu a zkušebním centru společnosti Siemens v Norimberku a je zde provozována v pásmu 3,7-3,8 GHz. Na projektu se podílely obě firmy – Siemens poskytl zkušební podmínky v průmyslovém prostředí a koncová zařízení a Qualcomm dodal testovací 5G síť a příslušné zkušební vybavení.



V automobilovém showroomu a zkušebním centru mohou Siemens a Qualcomm společně testovat rozmanité technologie v SA 5G síti v reálných provozních podmínkách a vytvářet řešení pro budoucí průmyslové aplikace. Zkušební 5G systém, který společnost Qualcomm Technologies instalovala za méně než tři týdny, zahrnuje infrastrukturu a koncová zařízení. Siemens poskytl příslušné průmyslové prostředí včetně řídicích systémů Simatic a IO zařízení.

V showroomu jsou k vidění automaticky řízené vozíky (AGV), které se využívají převážně v automobilovém průmyslu. Vyvíjejí se zde, testují a prezentují i nové výrobní možnosti a metody před jejich vlastním zprovozněním u zákazníka.

Německá spolková síťová agentura vyhradila pro lokální průmyslový provoz celkovou šířku 100 MHz z pásma 3,7 GHz až 3,8 GHz. Německé podniky si mohou část tohoto pásma každoročně pronajmout a využívat ho výhradně k provozu vlastních privátních 5G sítí s tím, že je zároveň zajištěna optimální ochrana dat. Siemens používá tento princip ve svém showroomu při vyhodnocování a testování průmyslových protokolů, např. OPC UA či Profinet, a při bezdrátové komunikaci pomocí sítě 5G.


 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.