Aktuality -> IT Business - 30. 8. 2007

Siemens uzavřel licenční dohodu s IBM

openscape_lotus_735.jpgSpolečnost Siemens Enterprise Communications oznámila uzavření licenční dohody, na jejímž základě bude IBM moci nabízet části technologie otevřené jednotné komunikace Siemens OpenScape v rámci řešení IBM Lotus Unified Telephony, které má rozšířit produktovou řadu Lotus Sametime. Na základě této smlouvy bude IBM licencovat části softwaru OpenScape a integrovat je v řešení Lotus Sametime ”Unified Telephony,” které nově rozšiřuje nabídku IBM v oblasti jednotné komunikace a spolupráce. Díky technologii OpenScape získají uživatelé softwaru Lotus snadný přístup ke komunikačním nástrojům v prostředí aplikací, na které jsou zvyklí, a to bez ohledu na používanou telefonní infrastrukturu.

Další podstatnou výhodou integrace OpenScape v Lotus Sametime Unified Technology je možnost oddělit investice do jednotné komunikace od PBX infrastruktury a vytvořit tak systém jednotné konzistentní komunikace napříč heterogenním telefonním prostředím. Aplikační sada pro jednotnou komunikaci Siemens OpenScape je založena na servisně orientované architektuře OpenSOA a vychází ze známého modelu otevřené komunikace společnosti Siemens. Jedná se o paradigma IT komunikace, založené na jednotné komunikaci, konvergenci pevných a mobilních sítí, integraci, kontinuitě a integritě firemních procesů, poskytování OpenSOA služeb a plnohodnotné uživatelské zkušenosti.

 
  

- PR -

IQHUBS: když data rozhodují o budoucnosti výroby

Moderní továrny jsou technologicky vyspělé – stroje, linky, roboti – ale když se vedení ptá: „Proč klesla produktivita?“, odpověď chybí. Reporty přicházejí pozdě, čísla se rozcházejí. Rozhodování bez spolehlivých dat pak vede k nižší efektivitě a vyšším nákladům. A právě to je paradox: technologie jsou všude, ale chytrá data chybí. Proto jsme vyvinuli systém, který tento začarovaný kruh rozbíjí. Nad výrobou leží informační mlha a tu zvedáme. 

  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.