facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 1. 12. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

Seyfor kupuje slovenskou firmu Commander Services

Společnost Seyfor, donedávna zná­má jako Solitea, pokračuje v expanzi prostřednictvím akvizic a kupuje 100% podíl ve slovenské společnosti Commander Services. Jde o vůbec první akvizici společnosti z oblasti fleet managementu a monitoringu vozidel, kterou Seyfor značně posílí své postavení na českém a slovenském trhu. Společnost Commander Services se totiž od svého založení v roce 2005 vypracovala na domácího lídra v poskytování služeb monitorování vozidel prostřednictvím technologií GPS a GSM v segmentu B2B.Commander Services zaměstnává více než 100 lidí, poskytuje služby pro více než 7 000 firem a monitoruje přibližně 55 000 objektů na obou trzích. Seyfor kupuje Commander Services od společnosti PosAm, která je většinově vlastněná největším slovenským telekomunikačním operátorem, společností Slovak Telekom. Řešení od Commanderu umožní Seyforu významné rozšíření portfolia na česko-slovenském trhu o poskytování služeb, které se týkají správy firemních vozidel.

„Agenda elektronické knihy jízd je typem služby, kterou stále více vyhledávají firmy všech velikostí. Zároveň věříme, že při současných vysokých cenách pohonných hmot bude řešení, které jednoduchým způsobem snižuje náklady na pohonné hmoty, na trhu ještě atraktivnější. Službu monitoringu služebních vozidel jsme našim klientům dosud nenabízeli, takže koupě lídra na trhu v této oblasti je přirozeným vyústěním naší plánované expanze napříč segmenty,“ říká Martin Cígler, CEO společnosti Seyfor.

Commander Services bude i nadále fungovat jako samostatná společnost s vlastním managementem.

„Změna vlastníků nebo obecně velké změny často vyvolávají obavy mezi zaměstnanci nebo managementech akvírovaných firem. Náš management a mí kolegové ve firmě jsou potěšeni, že jsme se nově stali součástí skupiny Seyfor. Proč? Investiční záměry nových vlastníků se významně překrývají s dlouhodobou strategií společnosti Commander Services, kterou se nám daří naplňovat. Členství ve skupině Seyfor je příslibem a potenciálem pro další akceleraci na této cestě. Vzájemná užší spolupráce nám otevírá dveře k novým firemním zákazníkům a naše služby vhodně doplňují produktové portfolio skupiny v oblasti podnikových informačních systémů o GPS monitoring a fleet management. Se zkušenostmi a potenciálem, které nám nabízí úspěšné zahraniční působení našich nových vlastníků, bychom rádi posílili naši expanzi i mimo česko-slovenský trh,“ dodává Miroslav Bielčik, generální ředitel společnosti Commander Services.

Od začátku tohoto roku koupil Seyfor (dříve Solitea), již pět společností, z toho dvě na českém (Techniserv IT a Gesteem), dvě na slovenském (Besteron a Tapeon) a jednu na slovinském trhu (Vasco).