- Přehledy IS
- APS (25)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (31)
- CRM (52)
- DMS/ECM - správa dokumentů (19)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (75)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (33)
- Řízení výroby (36)
- WMS (28)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (41)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (66)
- Informační bezpečnost (48)
- IT řešení pro logistiku (48)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)


















![]() | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
![]() | ||
Seyfor dokončil akvizici dalších dvou českých IT firem
Brněnský Seyfor postupně roste v jednoho z největších evropských dodavatelů ICT řešení. K jeho růstu přispívají i časté akvizice. Aktuálně oznámil, že získal 100% podíl ve společnosti KS – program, která se zaměřuje na personální informační systémy, a skrze svoji dceřinou společnost Commander Services i 100 % podíl ve firmě T-Cars System, nabízející řešení pro správu vozových parků.


Celková výše obou akvizic se pohybuje v nižších stovkách milionů korun a Seyfor díky nim významně posiluje svou pozici na trhu podnikových IT řešení, kde se pohybuje již už od roku 1990 a svá řešení dodává do 38 zemí světa. Seyfor dnes vyvíjí a dodává ERP, HR, POS a CRM systémy, účetní a fakturační software, software pro řízení výroby či velká, na míru připravená řešení. Zaměřuje se také na kyberbezpečnost či datovou analytiku, je aktivní na poli řešení na bázi umělé inteligence. V letošním roce očekává tržby okolo 4 miliard korun. Nové akvizice mají pomoci Seyforu v dalším růstu včetně zahraničí a zároveň posílit pozici společnosti na českém i slovenském trhu.
Akvizicí vsetínské firmy KS – program zvyšuje Seyfor podíl na trhu v oblasti mzdových a personálních systémů pro střední a větší podniky, kde již nabízí řešení od firmy VEMA. Společnost KS – program bude po akvizici nadále řízena původním managementem a bude fungovat samostatně, ale přitom bude těžit ze vzájemných synergií, což jí umožní rychlejší růst. Společnost bude.
„Akvizice společnosti KS – program posiluje pozici Seyforu jako předního dodavatele personálních a mzdových systémů na českém a slovenském trhu,“ říká zakladatel a CEO společnosti Seyfor Martin Cígler. „Společnost má zkušený management a velký tým odborníků a těšíme se na výměnu know-how a sdílení zkušeností z trhu.“
Martin Cígler
Druhou akvizicí, která posílí portfolio Seyforu, je T-Cars System. Společnost provozuje technologicky pokročilá SaaS řešení pro elektronickou knihu jízd, GPS monitoring a kompletní správu vozového parku. Loňské tržby přesáhly 37 milionů korun a služby společnosti využívá téměř 700 firemních zákazníků v Česku a na Slovensku.
„Akvizicí T-Cars System výrazně posílíme naši pozici na velmi konkurenčním trhu GPS monitoringu a telematiky. Zaměření T-Cars System skvěle doplňuje portfolio Commanderu a dává oběma společnostem velký potenciál pro další výrazný růst nejen v Česku a na Slovensku, ale i v dalších evropských zemích,“ říká Martin Kudrna, výkonný ředitel divize Midsize Business společnosti Seyfor, pod kterou skupina Commander Sevices se společností T-Cars System spadají.
Martin Kudrna
Foto: archiv Seyfor
![]() ![]() | ||||||
Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | |
7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |
14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 |
21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 |
28 | 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 |
5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
Formulář pro přidání akce
15.5. | Konference SCADA Security |
22.5. | Akce pro automobilové dodavatele "3DEXPERIENCE... |
12.6. | Konference ABIA CZ 2025: setkání zákazníků a partnerů... |
29.9. | The Massive IoT Conference |