facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 9. 4. 2010

Servodata a Avnet dokončili akvizici divize HAL

Společnosti Servodata, distributor komponent a infrastruktury podnikových řešení, a Avnet, součást globální distribuční firmy Avnet, oznamují dokončení akvizice divize HAL, poskytující služby distribuce s přidanou hodnotou (VAD) produktů HP v České republice. Převzetí Value Added distribuce produktů HP v ČR Avnetem schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Se schválením a uzavřením akvizice končí Servodata svoje aktivity v distribuci produktů HP na českém trhu. Celý tým divize HAL přechází do české pobočky společnosti Avnet, kde bude plynule pokračovat ve své činnosti. Avnet bude také řešit záruční a servisní požadavky k produktům HP u současných zákazníků Servodat.

Společnost Servodata pokračuje ve svých ostatních obchodních aktivitách beze změn. Nadále se věnuje především oblasti podnikových licenčních programů Microsoft či Value Added distribuci produktů EMC Corporation.

 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.