Aktuality -> Hardware - 24. 4. 2007

Servery Sun s UltraSPARC výkonnější

Sun_Fire_E2900_717.jpgSun Microsystems oznámil dostupnost rychlejších procesorů UltraSPARC IV+ 1,95 GHz a 2,1 GHz pro servery Sun Fire. Nové servery používají operační systém Solaris, zaručující binární kompatibilitu. Díky tomu budou na nových procesorech UltraSPARC IV+ fungovat všechny stávající aplikace bez nutnosti přepisování kódu nebo rekompilace.

Server Sun Fire E2900 s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz (US-IV+1,95 GHz) vytvořil nový světový rekord v kategorii jednotlivých aplikačních serverů v kombinaci s modelem Sun Fire T2000, který sloužil jako databázový server, v testu SPECjAppServer2004. Dosáhl výsledku >1781 JOPS, což je dosud nejlepší výsledek dvouserverové konfigurace v tomto benchmarku. Sun Fire (US-IV+1,95 GHz) používá šest kontejnerů systému Solaris, které prostřednictvím konsolidace zvyšují efektivitu datového centra a pomáhají dosáhnout vyšší úrovně využití systému.
Sun Fire E6900 (24 procesorů, 48 jader, 48 vláken) s procesory UltraSPARC IV+ 1,95 GHz vytvořil 2. 4. 2007 nový světový rekord v benchmarku SAP-SD 2-Tier Standard Application pro systémy s 24 nebo méně procesory, když zvládl obsloužit 6 160 uživatelů. Výsledky benchmarků najdete zde. Ve srovnání s UltraSPARC IV vykazuje nový UltraSPARC IV+ dvakrát vyšší výkon.
Platformy Sun Fire UltraSPARC jsou určeny pro aplikace řízení vztahů se zákazníky, analýzu obchodních informací a datové sklady a obecně pro podnikové aplikace pracující s rozsáhlými databázemi. Tyto systémy jsou vhodné pro virtualizační prostředí, v nichž se používá kombinace pevných oddílů izolovaných kvůli ochraně před poruchou a flexibilních kontejnerů systému Solaris.

 
  

- PR -

Od papíru k AI:

Digitální transformace certifikované výroby


Certifikovaných provozů přibývá. Především těch, které jsou auditovány na plnění některé z norem managementu kvality (QMS) nebo systémů environmentálního managementu (EMS). V zájmu udržení certifikace jsou čím dál více aplikovány systémy sběru, propojování a vyhodnocování dat ze senzorů strojů. To, co poněkud vázne, je využití výsledků vyhodnocení těchto dat při operativním řízení výroby. Zde uvedený příklad poodkrývá cestu, kterou musela ujít středně velká výrobní společnost zabývající se výrobou konstrukčních plastů.

  

- PR -

Nový stavební zákon mění pravidla i v energetice

Technodat nabízí připravené řešení


Od 1. července 2024 nabyl účinnosti nový stavební zákon 283/2021 Sb. a s ním i nová vyhláška o dokumentaci staveb č. 131/2024 Sb. Tato legislativní změna se přímo dotýká oblasti přenosu a distribuce elektrické energie jakožto tzv. vyhrazených staveb. Projektová dokumentace energetických staveb nyní musí odpovídat nové standardizované struktuře, být zpracována plně digitálně a v předepsaných formátech připravených pro elektronické podání. To klade vysoké nároky nejen na projektanty a dodavatele, ale i na vlastníky a provozovatele staveb.