Aktuality -> Software a data - 10. 4. 2006

Satelitní navigace v mobilním telefonu

Eurotel_navigator_615.jpgSpolečnost Eurotel Praha přichází na trh se službou Eurotel Navigace, která je jednoduchým a finančně nenáročným řešením navigace. Mobilní telefon získává údaje o poloze z kapesního GPS modulu pomocí bezdrátové technologie Bluetooth a na základě této informace dostává od navigačního serveru prostřednictvím GSM sítě navigační informace. Vlastní kalkulace trasy probíhá na výkonném serveru mimo mobilní telefon. Toto řešení klade minimální nároky na interní paměť telefonu a umožňuje tak využívat navigaci z mobilního telefonu pro celou Evropu. Všechny mapové podklady jsou neustále aktualizovány na centrálním navigačním serveru a tak odpadá nutnost dokupování aktuálních mapových verzí.

Vedle grafické a hlasové navigace k vytýčenému cíli jsou zákazníci neustále informováni o délce zvolené trasy a pravděpodobné době dosažení cíle. K dispozici mají též itinerář cesty a řadu doplňkových informací (jako je např. telefon, internetová adresa, otvírací doba atd.) k jednotlivým bodům zájmu. Pro větší pohodlí mohou zákazníci při plánování cest, vyhledávání a správu oblíbených bodů zájmu využít internetový portál navigace.eurotel.cz. a veškeré detaily cest tak přenášet mezi mobilním telefonem a osobním počítačem. Aktivace služby Eurotel Navigace je jednoduchá. Vlastní-li zákazníci mobilní telefon, který tuto službu podporuje, stačí jim pořídit si GPS modul, jakým je například Nokia Wireless GPS modul v ceně 2295 Kč a získat zdarma aplikační software.

 
  

- PR -

Audit IT technologií

Udělejte první krok k modernímu a bezpečnému IT


Odpovídá stav vašich IT technologií dnešním standardům a vašim potřebám? Jsou vaše data v bezpečí? Potýkáte se často s výpadky systémů a nedostupností dat? Odpovědi i příčiny vám odhalí audit IT.

  

- PR -

Veolia pomáhá obcím v boji se suchem

a díky systému GIST Aplikace dokáže také lépe čelit povodním


Společnost Veolia pracuje již řadu let na projektu řízení propojených vodovodních soustav v Česku. Její systém chytrých dispečinků umožňuje obcím redistribuci upravené vody do lokalit s akutním nedostatkem. Jde o příklad projektu, který pomáhá bojovat s klimatickou změnou na regionální úrovni. Součástí softwarového řešení chytrých dispečinků je také Povodňový informační systém vyvinutý ve spolupráci společností Středočeské vodárny a GIST Consulting. Povodňový informační systém funguje jako modul platformy GIST Aplikace.