Aktuality -> IT Business - 24. 10. 2005

SAP ve třetím čtvrtletí 2005

Společnost SAP ohlásila finanční výsledky za třetí čtvrtletí roku 2005. Tržby ze softwarových licencí vzrostly za uplynulé čtvrtletí o 20 % na 590 milionů euro oproti třetímu čtvrtletí 2004, kdy činily 491 milionů euro. Celkové tržby ve třetím čtvrtletí dosáhly hodnoty 2,01 miliardy euro, což ve srovnání se stejným kvartálem vloni (1,78 mld.) znamenalo 13% nárůst. Softwarové tržby se nejvíce zvýšily ve Spojených státech (+34 %) a v asijsko-pacifickém regionu (+18 %). Provozní zisk se ve třetím čtvrtletí zvýšil o 12 % na 517 milionů euro (2004: 461 milionů). Čistý zisk činil 334 milionů euro, což je o 15 % více než ve stejném období vloni (2004: 291 milionů).

Během prvních 9 měsíců roku 2005 firma SAP zvýšila své softwarové tržby na 1,60 miliardy euro, což reprezentuje 18% nárůst (2004: 1,36 mld. euro). Celkové tržby dosáhly hodnoty 5,76 miliardy euro, tj. o 13 % více (2004: 5,11 mld. euro). Čistý zisk za první tři čtvrtletí narostl o 14 % na 877 milionů euro (2004: 769 milionů). K nejdůležitějším událostem v průběhu třetího čtvrtletí 2005 se zařadila spolupráce SAP se společnostmi Siemens a IBM v oblasti platformy SAP. V České republice společnost SAP získala přes 20 nových zákazníků v segmentu malých a středně velkých společností a organizací. K novým zákazníkům se zařadily například společnosti Impromat, Keramika Soukup, GIGA, Saar Gummi Czech, Fosfa a další.

 
  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.

  

- PR -

MyPersonas: Vytvořte své digitální dvojče a uvolněte si ruce

Společnost GFI Software nedávno představila řešení MyPersonas, nástroj pro generování odpovědí na otázky zákazníků v reálném čase. MyPersonas je řešení založené na umělé inteligenci (AI), které firmám dovoluje vytvořit digitální klony klíčových zaměstnanců umožňující okamžitě a kvalifikovaně a odpovídat na opakující se každodenní požadavky s využitím veškerých firemních informací. Každá MyPersona je vytvořena na základě znalostí zaměstnance, kterého zastupuje, což znamená, že může reagovat stejně jako tento zaměstnanec. MyPersonas jsou k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a mohou komunikovat ve více než 160 jazycích.