facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 25. 1. 2017

SAP se pochlubil výsledky za rok 2016

SAP, Roman KnapSpolečnost SAP oznámila předběžné finanční výsledky za uplynulý kalendářní rok, ze kterých vyplývá, že příjmy společnosti z cloudu i softwaru meziročně vzrostly o 7 % na 18,42 mld. eur, celkové příjmy pak činily 22,06 mld. eur. Dařilo se zejména analytické platformě SAP S/4HANA, když se počet jejích uživatelů zdvojnásobil. Přestože SAP nezveřejňuje lokální výsledky, podle generální ředitel Romana Knapa se SAPu dařilo i v České republice.„Pro SAP v České republice byl rok 2016 velmi úspěšný, stejně jako pro naše pobočky v regionu i po celém světě. Následujeme trend nárůstu prodejů cloudových řešení, meziročně u nás vzrostl prodej dokonce o 360 %,“ okomentoval uplynulý rok Roman Knap, generální ředitel SAP ČR.

Také celosvětově zaznamenal SAP velký nárůst cloudových prodejů. Příjmy z cloudových služeb činily v roce 2016 2,99 mld. eur. Příjmy z nově uzavřených cloudových partnerství vzrostly o 31 % na 1,15 mld. eur. Všechny údaje jsou uváděny podle mezinárodní účetní metodiky IFRS.

Provozní zisk za rok 2016 činil celosvětově 5,12 mld. eur. Zisk připadající na jednu akcii vzrostl o 18 % na 3,03 eur. Provozní cash flow za minulý rok činil 4,63 mld. eur, pro porovnání v roce 2015 to bylo 3,64 mld. eur, jedná se tedy o 27% meziroční nárůst.

Současně s oznámením výsledků za rok 2016 zvýšil SAP odhad na rok 2017 a očekává nárůst příjmů z cloudových i softwarových řešení o dalších 6 – 8 %. Zároveň SAP zvyšuje dlouhodobý výhled na rok 2020.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Česká IT společnost ALEF posiluje v Rumunsku partnerství s F5

ALEFČeská společnost ALEF, jeden z největších dodavatelů informačních technologií v České republice a na několika dalších evropských trzích, se stala distributorem společnosti F5 a jejích bezpečnostních řešení pro Rumunsko. Posiluje se tak více než devítiletý vztah mezi oběma firmami na Slovensku, v Maďarsku a České republice.

Helios
- inzerce -