facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 28. 3. 2024 - Ing. Lukáš Grásgruber

Samsung zpřístupnil funkce umělé inteligence Galaxy AI na starších telefonech a tabletech

Galaxy AISamsung nám právě oznámil, že uvolnil aktualizaci uživatelského rozhraní One UI 6.1. i na starší vybraná zařízení. Ode dneška tak mohou majitelé telefonů řady Galaxy S23, S23 FE, Z Flip5, Z Fold5 a tabletů řady Tab S9 využívat nové funkce umělé inteligence Galaxy AI stejně jako uživatelé telefonů z letošní řady Galaxy S24.Galaxy AI nabízí celou řadu funkcí, které lze využít při mnoha příležitostech:

  • Circle to Search with Google – intuitivní vyhledávání na Googlu. Na displeji telefonu nebo tabletu stačí cokoli zakroužkovat, případně klepnout na obrázek, a Galaxy AI to vyhledá. Jde o velmi atraktivní a šikovnou funkci, kterou možná znáte z televizní reklamy Samsungu.
  • Textový asistent – nástroj umožňující vyladit stylistiku psaných zpráv tak, aby odpovídala účelu a kontextu, ať už jde o zdvořilý vzkaz kolegovi z práce nebo krátký, ale úderný status na sociálních médiích.
  • Interpreter (česky Tlumočník) – zajistí překlad konverzace v reálném čase v přehledném rozděleném okně – oba účastníci hovoru tak mohou stát či sedět vedle sebe a číst si na displeji, co ten druhý říká.
  • Simultánní překlad – tato funkce nabízí obousměrný hlasový i textový překladač telefonních hovorů v reálném čase. Výrazně usnadňuje třeba rezervace nejrůznějších služeb na cestách nebo hovory s lidmi, jejichž rodný jazyk uživatel neovládá.
  • Asistent poznámek – tento nástroj vytváří automatická shrnutí textu do předem připravených šablon, případně titulní stránky nejrůznějších projektů.
  • Asistent přepisu – pomocí umělé inteligence a technologie Speech-to-Text přepisuje, shrnuje a případně i překládá hlasové záznamy.
  • Asistent webového prohlížení – díky této funkci si uživatelé mohou udržovat přehled, co se aktuálně děje kolem nich i ve světě, protože umělá inteligence přehledně shrnuje hlavní zprávy či obsah vybraných webových stránek.
  • Generativní úpravy – nástroj pro pokročilé úpravy fotografií. Funkce umožňuje měnit velikost či polohu objektů v kompozici, případně je úplně odstranit.
  • Návrhy úprav – osobní inteligentní poradce při úpravě fotografií, posuzuje každý snímek zvlášť a navrhuje úpravy na míru.
  • Okamžité zpomalení – inteligentně přidává do videozázna­mu další okénka, což umožňuje vytvářet zpomalené záběry akčních scén.


 
  

- PR -

7 vlastností ERP systému, které dělají uživatelům radost

Kdy je ovládání ERP systému poho­dl­né? Když mohou jeho uživatelé snadno a efektivně pracovat s potřebnými funkcemi a informacemi bez zbytečných obtíží. Tím se zvýší produktivita jejich práce, omezí se chybovost a firma poroste.

  

- PR -

Automatizace ve výrobě potravin není výsadou jen velkých firem. Jak na to krok za krokem s ERP systémem?

Stejně jako většina podniků, čelí i potravinářská výroba v dnešní době řadě výzev: nedostatku kvalitních zaměstnanců, vyso­kým cenám energií i zdražování surovin. K tomu se přidává velmi přísná legislativa a nutnost hlídat řadu ukazatelů u surovin i hotových výrobků.