facebook
Aktuality -> IT Business - 2. 3. 2017 10:55

Regionální kolo StartupWorld Cup se uskuteční v Praze

V Praze se dne 7. 3. 2017 uskuteční regionální kolo StartupWorld Cup, celosvětové startupové konference a soutěže organizovaná venture kapitálovým fondem Fenox. Soutěž vznikla přímo v Silicon Valley s cílem podpořit celosvětové inovace, propojit startupový ekosystém, otevřít dveře talentovaným podnikatelům a identifikovat 16 nejlepších startupových projektů na světě.Regionální kola soutěže probíhají v 16 metropolích ve 13 zemích světa. Vítězové regionálních kol se utkají 24. 3. 2017 přímo v Silicon Valley na velkém finále, ve kterém budou se svými projekty bojovat o investici ve výši 1 milionu dolarů. Evropu budou v prvním ročníku reprezentovat Česká republika, Velká Británie a Lucembursko.

„Startup World Cupem v Praze chceme propojit a více otevřít startupovou scénu, nejlépe celému regionu CEE. Oslovili jsme nejen startupy a jejich inkubátory, ale i zajímavé investory a zkušené mentory. V regionálním kole v Praze projevilo zájem soutěžit 210 soutěžních projektů z více jak 22 zemí světa. Samotné finále s výhrou 1 milionu dolarů v podobě investice v Silicon Valley bude jedinečnou příležitostí pro vítěze pražského kola se prezentovat v mekce inovativních firem,“ uvádí marketingová šéfka UP21 Radka Horáková a dodává: „Zprostředkováváme nejen jednu z top událostí tohoto roku pro startupovou komunitu, ale také napojení na Silicon Valley s podporou tamních expertů, kteří podpoří růst startupů a jejich zakladatelů.“

Do regionálního kola v Praze se zapojilo také 22 startup inkubátorů a akcelerátorů z 10 zemí Evropy. V soutěži se nakonec utkalo 115 projektů, z toho 30 % zahraničních. Hodnotící komise složená z expertů a mentorů UP21 a pořadatelského fondu FENOX Venture Capital vybrala TOP10 startupů, které zabojují o postup do finále v Silicon Valley, a dalších tzv. NEXT21 projektů, které budou mít příležitost se přímo představit investorům během konání eventu.

TOP 10 finalistů StartupWorld Cupu 2017 regionálního kola v Praze:

  1. Mindpax.me  -  Pavel Nevický
  2. Smartlook-  Vladimír Sandera
  3. Twisto - Michal Šmída
  4. BLITAB - Technology GmbH Kristyna Tsvetanova
  5. Byzance -  Jakub Chromec
  6. Locaid.me - Maksym Verteletskyi
  7. Nanits - Robert Kaločai
  8. ShipVio - André Dravecký
  9. ARTSTAQ - Petr Václavek
  10. Gettick - Alan Vyšín

 
  

- Inzerce -

Výhody DMS v kostce

OnlioDokumenty zatím stále vládnou světu. Elektronické i tradiční papírové a v rámci jejich zpracování je nutné pamatovat na širokou škálu pravidel i požadavků. Digitální forma sice ještě nemusí znamenat výhru sama o sobě, nicméně díky možnostem tzv. DMS systémů (Document Management System) je zpracování elektronických dokumentů výrazně snadnější. Může jít o čistě komerční uzavřený produkt nebo o řešení využívající open source technologie – jako je například DMS eDoCat, který společnost Onlio postavila na platformě Alfresco Community Edition.