facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 23. 3. 2022 - Zdeněk Gric

Ředitelem české pobočky Ness se stal Martin Silvička

Martin Silvička se stal generálním ředitelem společnosti Ness Czech, která je integrátorem informačních technologií a součástí globální skupiny Ness Digital Engineering. V Ness Czech Martin Silvička působí od roku 2005, na nově vytvořenou pozici nastoupil v rámci organizačních změn, které mají za cíl podpořit rozvoj obchodních aktivit. Martin Silvička (45) začal svoji pracovní kariéru ve společnosti ÚVT, kde působil jako analytik a podílel se i na rozvoji obchodu. Následně se ve společnosti Logos zabýval především telekomunikačními projekty, například pro Škoda Auto, Českou pojišťovnu, Eurotel, Mobilkom a Telefónicu. Po sloučení Logosu s Nessem se dále zaměřoval na telekomunikační sektor, později se věnoval i projektům ve státní správě. K jeho zákazníkům patřily například T-Mobile, O2 či ČUZK. Před nástupem na post generálního ředitele zastával pozici Vice Presidenta pro CEE region a ředitele sektoru pro státní správu a telekomunikace.



Kromě zřízení pozice generálního ředitele Ness Czech zjednodušil i organizační strukturu na úrovni managementu a zrušil rozdělení na samostatné divize s cílem usnadnit komunikaci a zefektivnit spolupráci mezi odděleními obchodu a realizace. Tím také zanikly pozice Vice President na úrovni divize a Vice President pro HR & marketing. Sektor telekomunikací zastřešuje Martin Broskevič, státní správu a utility Pavel Šubrt, výrobní sektor Ivo Procházka a finance dočasně zastřešuje přímo Martin Silvička. Společnost se také hodlá více zaměřit na HR a marketing, které v dnešní době považuje za kritické pro úspěch na IT trhu. Marketingové aktivity bude řídit Anna Laviana Ludvíková a personální oblast Helena Římovská.

„Změny nám pomohou sjednotit a zefektivnit fungování společnosti. Rád bych přenesl své zkušenosti a hodnoty do celého Nessu a tím i ke všem našim zákazníkům. Budeme dále pokračovat v prosazování inovativních přístupů a zapojování moderních technologií do firemních procesů, ke zlepšení práce i výsledků našich zákazníků. Zároveň chceme nadále vytvářet motivační a inspirující prostředí pro naše zaměstnance. V současné době také v Nessu různými způsoby podporujeme ukrajinský národ i naše ukrajinské zaměstnance a jejich rodiny,“ říká Martin Silvička, generální ředitel Ness Czech a Vice President pro CEE v Ness Digital Engineering.


 
  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.

  

- PR -

Digitalizace účetních a HR procesů pro módní řetězec v 16 zemích

I maloobchod, i když je to tradiční obor, může využít moderní technologie k automatizaci a digitalizaci svých procesů. Díky tomu získá náskok před konkurencí i v oblasti zaměstnávání. Přečtěte si, jak interní procesy řeší maloobchodní řetězec PEPCO.