facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 24. 1. 2023 - Ing. Lukáš Grásgruber

Radim Šilhánek bude mít v Adastře na sta­rosti řešení na cloudové platformu AWS

Radim ŠilhánekČesko-kanadská kon­zul­tač­ní společ­nost Adastra posi­lu­je svůj tým spe­ci­a­li­s­tů na cloud. Řešení na cloudo­vé plat­for­mě AWS od Amazonu bude mít nově na sta­ro­s­ti Radim Šil­há­nek na pozici AWS Com­pe­ten­cy Leader. Bude zodpo­věd­ný za rozvoj know-how platformy AWS napříč všemi týmy Adastry a zároveň bude do­hlí­žet na archi­tek­tu­ru AWS implementací.



Radim Šilhánek je vystudovaný IT specialista, ekonom a držitel specializovaných AWS certifikací, své zkušenosti získal například v MONETA Money Bank. Poté působil jako výkonný ředitel informačních systémů Home Credit na americkém trhu a následně jako šéf oddělení IT Operations skupiny Home Credit.

Cloudová řešení čeká podle Šilhánka na českém trhu strmý růst. „Do našeho regionu přichází další fáze cloudové revoluce. Podíl projektů v regionech severní Ameriky a západní Evropy v posledních letech strmě stoupal. Dnes jsou na těchto trzích cloudové projekty na prvním místě. Poptávka roste i u nás, takže není pochyb, že náš region jde stejným směrem,“ dodává Šilhánek.


 
  

- PR -

Mějte reálná očekávání a nepřeceňujte síly!

IT Systems 1-2/2024V prvním letošním vydání IT Systems narazíte hned několikrát na téma umělé inteligence. Nezajímá nás ovšem, jak hezké obrázky už dokáže AI vygenerovat. Zabýváme se raději uplatněním AI v oblasti e-commerce a logistiky. Podíváme se také, jak AI mění zákaznické linky a jak dokáže zvýšit produktivitu zaměstnanců a zrychlit interní procesy.