facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 18. 8. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

QNAP uvedl novou rozšiřující síťovou kartu 2×100GbE

QXG-100G2SF-CX6Možnosti pokročilejších zařízení NAS, typicky modelů určených pro firemní použití, je možné rozšiřovat pomocí PCIe karet. Tímto způsobem je možné například doplnit NAS o procesor pro hardwarovou akceleraci umělé inteligence, nebo o NVMe paměti pro vytvoření rychlé cache. Pomocí rozšiřující PCIe karty je také možné výrazně zvýšit propustnost síťového připojení NAS zařízení. Právě tuto funkci má právě ohlášená novinka QNAP. Nová karta QXG-​100G2SF-​CX6 se dvěma konektory 100GbE nabízí extrémně nízkou latenci potřebnou pro aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou datová centra, virtualizace, streamování/přenos multimédií a kritické úlohy zálohování/obnovy.Společnost QNAP rozšířila svoji bohatou nabídku rozšiřujících karet pro NAS zařízení o dvouportovou rozšiřující kartu PCIe 4.0 100GbE QXG-100G2SF-CX6. Tuto kartu vybavenou výkonným řadičem NVIDIA Mellanox ConnectX-6 Dx, je přitom možné nainstalovat nejen do NAS zařízení QNAP typu all-flash, ale také do pracovních stanic či serverů s operačním systémem Windows/Linux, a získat tak celkovou propustnost až 200 Gb/s.

QXG-100G2SF-CX6

„Rostoucí účinnost serverů a hustota virtualizace zvyšují nároky na šířku pásma. Rozšiřující síťová karta QXG-100G2SF-CX6 nabízí dostupné řešení upgradu na síťové prostředí 100GbE za účelem zvýšení výkonu a snížení latence,“ uvedl k novince Andy Chuang, produktový manažer společnosti QNAP.

Síťovou rozšiřující kartu QXG-100G2SF-CX6 lze připojit ke switchi buď pomocí kabelů QSFP28, nebo pomocí transceiveru. Díky podpoře funkcí snížení zátěže, jako je RDMA, RoCE v1/v2 a SR-IOV (1K VF a 8 PF), dokáže model QXG-100G2SF-CX6 výrazně zvýšit efektivitu sítě a je ideální pro virtualizaci a datová centra náročná z hlediska I/O a latence.

Karta QXG-100G2SF-CX6 podporuje také FEC k překonání ztráty paketů – k čemuž může běžně docházet v rychlých sítích na dlouhé vzdálenosti. FEC pomáhá přijímající straně detekovat a obnovit ztracená data za účelem opravy bitových chyb, čímž je zajištěn spolehlivý přenos dat přes „rušné“ komunikační kanály.


 
  

- Inzerce -

S otevřeností IS KARAT je to na beton

Historie společnosti DITON se datuje až do roku 1999, kdy páno­vé Petr Diviš a Pavel Ouroda založili ve Stříteži u Jihlavy společnost DITON, s. r. o., a zahájili výrobu zámkové a zatravňovací dlažby. Společnost vlastnila jeden stroj, na kterém vyráběla 5 druhů výrobků, zaměstnávala 8 pracovníků a její roční obrat byl 12 mil. Kč.

  

- Inzerce -

Umělá inteligence od Infor pomohla ve společnosti Zeelandia vyřešit produktová doporučení a cenotvorbu

Zeelandia Group je globální výrobce pekařských přísad. Byla založena roku 1900 H. J. Doelemanem, nej­mlad­ším synem holandského peka­ře, a její centrála sídlí v Zierikzee (Nizozemsko). Po celém světě zaměstnává přes 3 000 zaměst­nan­ců, působí ve více než 30 zemích a prodává do cca 100 zemí světa. Na český trh vstoupila Zeelandia v roce 2000 akvizicí společnosti Lactoprot Bohemia.