facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 12. 11. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

QNAP uvedl netradiční „kapesní“ NAS pro paměti M.2 NVMe SSD a cloud

TBS-464Společnost QNAP uvedla na trh zají­ma­vé zařízení NASbook TBS-464. Jde o malý, kompaktní NAS, který pro ukládání dat využívá čtyři disky M.2 NVMe SSD. Navíc toto multi­funk­ční a téměř bezhlučné zařízení podporuje funkci HybridMount, která umožňuje připojit data z cloudových úložišť a zapnout jejich lokální ukládání do cache. Tak je možné pracovat s online soubory stejně rychle jako s lokálními soubory.TBS-464

„NASbook TBS-464 nabízí seriózní výkon a kompletní podnikové aplikace v malém, přenosném provedení. Bezproblémovou integrací cloudových úložišť nabízí zařízení TBS-464 kombinované výhody přenosnosti a úložné flexibility pro zvýšení možností moderních kanceláří a studií,“ uvedl Joseph Ching, produktový manažer společnosti QNAP, a dodal: „Díky možnosti provádět v zařízení TBS-464 lokální caching cloudových souborů mohou uživatelé využívat přístupové rychlosti, jako kdyby pracovali v prostředí LAN.“

Zařízení TBS-464 je vybaveno čtyřjádrovým procesorem Intel Celeron N5105/N5095 s šifrovacím modulem Intel AES-NI, 8GB pamětí DDR4 a porty USB 3.2 Gen 1 pro rychlejší přenos dat. Díky dvěma portům 2,5GbE může TBS-464 NASbook dosáhnout rychlosti až 5 Gb/s pomocí funkce Slučování portů. Interní úložnou kapacitu TBS-464 lze rozšířit připojením úložných rozšiřujících jednotek TL a TR.

TBS 464

NASbook TBS-464 je možné využívat také jako multimediální přehrávač. Podporuje přehrávání médií v televizoru/na monitoru prostřednictvím dvou výstupů HDMI 2.0 (až 4K při 60 Hz) a převádí videa 4K do univerzálních formátů, které lze hladce přehrávat na různých zařízeních. TBS-464 lze také použít s QNAP KoiMeeter pro vytvoření vysoce kvalitního videokonferenčního systému a umožnění bezdrátové prezentace.

Zařízení TBS-464 se dodává s operačním systémem QTS 5, který podporuje mnoho aplikací snadno dostupných z integrovaného QTS App Center. Mezi nimi je například QmailAgent, který centralizuje více e-mailových účtů, nebo aplikace Qfiling, která automatizuje uspořádání souborů a Qsirch, která umožňuje rychle vyhledat všechny potřebné dokumenty. Mezi klíčové aplikace pro ochranu dat patří HBS (Hybrid Backup Sync) která efektivně realizuje úlohy zálohování na lokální/vzdálené/cloudové úrovni.


 
  

- Inzerce -

Webinář: Správa kontejnerových aplikací v cloudu

SCPNenechte si ujít druhý ze série webinářů zabývající se praktickým využitím kontejnerových řešení v praxi je zaměřený na efektivní správu kontejnerových aplikací. Webinář je připraven zejména pro IT manažery a správce IT infrastruktury, kteří se zajímají o současné technologie a hledají způsob, jak zajistit dostatečnou robustnost, bezvýpadkový a nákladově efektivnější provoz podnikové infrastruktury.

  

- Inzerce -

SOFTIP triumfoval v Microsoft Awards 2021 ve třech kategoriích

Jan Schwarz, technický ředitel SOFTIPuCelkem tři vítězství si odnesl SOFTIP v rámci oceňování Microsoft Awards 2021. V historicky nejširší konkurenci uspěl slovenský IT dodavatel díky projektům, které spojovala jedna věc – zefektivnily a zjednodušily spolupráci a fungování v rámci velkých společností, které se musely vyrovnat s náhlými změnami podmínek na trhu, ale také ve vlastních interních procesech.