facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 7. 2. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

QNAP se pouští i do oblasti videokonferencí

KoiBox-100WSpolečnost QNAP, která patří mezi přední značky v oblasti síťových úložišť (NAS), se nově pouští i do oblasti videokonferencí. Představila totiž zařízení KoiBox-100W, které vychází z konceptu privátního cloudu, využívá videokonferenční operační systém KoiMeeter, nabízí 2,5" pozici pro disk SATA pro ukládání videí a zvuku ze schůzek a klade důraz na soukromí a zabezpečení. Poskytuje tak bezpečnou komunikační platformu pro spolupráci napříč týmy. KoiBox-100W je zajímavou alternativou konferenčních systémů založených na protokolu SIP.



KoiBox-100W

KoiBox-100W je přenosné a snadno použitelné zařízení – stačí jej připojit k zobrazovacímu zařízení HDMI a síti. Umožňuje tak mohou zahájit videokonference nebo bezdrátové prezentace bez nutnosti složitého nastavení. Stačí zavolat jiný systém KoiBox-100W, nebo systém KoiMeeter na zařízení QNAP NAS, nebo mobilní aplikaci KoiMeeter, nebo kompatibilní systém SIP (například Avaya nebo Polycom) a spustit videokonferenci ve vysokém rozlišení, případně se připojit k jiným cloudovým konferenčním místnostem.

Při videokonferencích realizovaných pomocí zařízení KoiBox-100W je zajištěna vyšší bezpečnost a soukromí ve srovnání se schůzkami pomocí veřejných cloudů, ale QNAP se nabrání ani integraci s nimi. Kromě videokonferencí v privátním cloudu zařízení KoiBox-100W tak umožňuje i připojení k hovorům Zoom, Skype, Microsoft Teams, Cisco Webex a Google Meet. Umožňuje tak zefektivnit tak komunikaci mezi různými platformami.

„KoiBox-100W poskytuje zabezpečení na bázi privátního cloudu a zároveň nabízí možnost použití s běžnými cloudovými videokonferenčními službami,“ uvedl Hanz Sung, manažer divize Smart Video ve společnosti QNAP, a dodal: „Jako univerzální videokonferenční a bezdrátové prezentační řešení je KoiBox-100W ideální pro malé až středně velké zasedací místnosti a učebny.“

Kromě videokonferencí umožňuje KoiBox-100W bezproblémovou bezdrátovou projekci až ve 4K na monitor, velký displej nebo jiné zobrazovací zařízení, které je k němu připojené (např. projektor). Nastavení prezentace je přitom mimořádně jednoduché. Stačí otevřít webový prohlížeč a zadat IP adresu vzdáleného displeje a promítat na něj obrazovku vybrané aplikace nebo celé obrazovky počítače. V jedné společné prezentaci lze přitom zobrazit až čtyři rozdělené obrazovky z různých zařízení.


Pro sdílení obrazovky mobilního telefonu stačí naskenovat QR kód zařízení KoiBox-100W a promítat obrazovku mobilního telefonu nebo displej fotoaparátu na monitor, který je k němu připojený.

Mezi další funkce zařízení KoiBox-100W patří automatické přijímání hovorů, adresář a funkce Insight View, která umožňuje účastníkům schůzky vzdáleně sledovat prezentaci na jejich počítačích.


 
  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.