facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 21. 10. 2022 - Ing. Lukáš Grásgruber

QNAP rozšiřuje produktovou řadu SD-WAN routerů QHora

QHoraSpolečnost QNAP přidala do produk­tové řady routerů QHora dva nové modely QHora-322 a QHora-321. Jde o SD-WAN routery nové generace, které jsou vybaveny nejmodernější­mi technikami zabezpečení sítě a poskytují širokopásmové kabelové připojení díky portům 10GbE a/nebo 2,5GbE. Pro podniky a osobní uživatele, kteří chtějí vytvořit bezpečné síťové prostředí a nezávislé síťové segmenty pro prostředí NAS a IoT, se důrazně doporučuje připojit router QHora před zařízení NAS nebo IoT (jakékoli značky), aby byl zajištěn bezpečný vzdálený přístup a zálohování prostřednictvím VPN.



„Pro zabezpečení vzdáleného přístupu a prevenci možných útoků se pro scénáře vzdáleného přístupu důrazně doporučuje připojit router QHora před zařízení NAS. Díky dalším funkcím, jako je firewall a IPsec VPN poskytují routery QHora bezpečné síťové prostředí a účinně snižují potenciální hrozby ztráty dat způsobené malwarem a ransomwarem,“ uvedl Frank Liao, produktový manažer společnosti QNAP.

Nové modely QHora-322 a QHora-321 jsou vybaveny nejmoder­něj­ší­mi technikami zabezpečení sítě s důrazem na zabezpečení přístupu mezi podnikovými sítěmi VPN a připojeními periferních zařízení. Funk­ce včetně filtrování webových stránek, serveru VPN, klienta VPN, brány firewall, přesměrování portů a řízení přístupu mohou účinně filtrovat a blokovat nedůvěryhodná připojení a pokusy o přihlášení.

Výkonnější model QHora-322 se čtyřjádrovým procesorem nabízí tři porty 10GbE a šest portů 2,5GbE, zatímco nižší model QHora-321 nabízí šest portů 2,5GbE. Oba modely umožňují flexibilní konfigurace WAN/LAN pro zjednodušení přenosu souborů mezi různými pracovišti a zajištění nezávislého provozu více segmentů a automatické sítě Mesh VPN pro více pracovišť. Oba modely QHora dále umožňují propojenou topologii sítě VPN přes QuWAN (technologie SD-WAN od společnosti QNAP). Ta poskytuje spolehlivou síťovou infrastrukturu se šířkou pásma poskytovanou dle priorit, automatické převzetí služeb WAN při selhání a centralizovanou správu cloudu.

SD-WAN také poskytuje šifrování IPsec VPN, Deep Packet Inspection a L7 Firewall, aby byla zajištěna bezpečnost VPN. Ve spojení s nástrojem QuWAN Orchestrator pomáhají routery QHora vybudovat flexibilní a vysoce spolehlivou síť nové generace.

Dodejme, že routery QHora používají operační systém QuRouter OS, který poskytuje intuitivní webové grafické rozhraní, což pomáhá při každodenních úkolech správy sítě.


 
  

- PR -

11 reálných příběhů IT manažerů:

Jak zvládli SaaS, kyberbezpečnost i automatizaci


AID2025IT manažeři napříč organizacemi dnes řeší podobné výzvy: jak zvládnout přechod na SaaS, zvýšit úroveň kyberbezpečnosti, automatizovat procesy a mít přehled o IT majetku, aniž by museli zavádět složité postupy. Zajímá vás, jak to v praxi zvládají ostatní?

  

- PR -

Umělá inteligence už není pro české firmy tabu

IT Systems 5/2025V aktuálním vydání IT Systems je opět hlavním tématem umělá inteligence, která v českých firmách stále více nachází uplatnění. Potvrzují to i závěry reportu Digitalizace podniků, který vydala společnost Asseco Solutions. Jiří Hub, CEO Asseco Solutions, jej shrnul slovy, že české podniky se opřely do digitalizace a umělá inteligence už pro ně není tabu. Stále ovšem mají co objevovat, protože ze studie společnosti McKinsey vyplývá, že potenciál AI zatím využívá jen zlomek firem a její implementaci v Česku táhnou především sektory bankovnictví, pojišťovnictví a e-commerce.