Aktuality -> IT Business - 22. 11. 2024

QI GROUP uspěla v soutěži Rodinná firma roku

o1-QIGROUP_rodinnfirmaroku.jpgSpolečnost QI GROUP, která vyvíjí informační systém QI, zabodovala v celorepublikové soutěži Rodinná firma roku AMSP ČR a získala 3. místo v kategorii Malá firma. Stejný post obhájila podruhé, v roce 2020 totiž obsadila rovněž bronzovou příčku.



Galavečerem s vyhlášením výsledků vyvrcholil prestižní projekt, který již třináctým rokem pořádá Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR. Záštitu nad akcí převzal například prezident republiky Petr Pavel nebo předseda Senátu Parlamentu ČR Miloš Vystrčil. Ocenění za QI GROUP přebíral spoluzakladatel společnosti Jiří Melzer st.: „Zaměření soutěže na podniky s rodinnou strukturou přesně odpovídá nastavení naší společnosti. Podnikání a práce ve firmě se účastní syn, dcera i manželka. Firmu ale dělají všichni zaměstnanci. Proto mě těší, že interně u nás převažují neformální a téměř rodinné vztahy mezi většinou kolegů.“

Ocenění pravidelně uděluje odborná porota složená z pořadatelů, partnerů a zástupců dalších institucí. Vyhodnocení probíhá na základě různých kritérií: zohledňuje jak ekonomické ukazatele, tak zapojení ve sféře společenské odpovědnosti, přispění k zaměstnanosti v regionu i rodinné vazby ve firmě.


 
  

- PR -

Spolehlivá kontrola kvality bez vysokých nákladů

Main_KV_first_image___k___vodu-PR.jpgPokud pracujete ve výrobním provozu nebo řídíte inženýrské operace, jistě znáte typické současné výzvy: přísnější tolerance, kratší dodací lhůty a stále složitější díly. Jenže kontrola jakosti už tomuto tempu mnohdy nestačí. Ruční nástroje, zastaralé 3D skenery a pracovní postupy závislé na zkušených operátorech brzdí produktivitu a rozvoj v průmyslu.

  

- PR -

AI jako motor výroby a datové inteligence

ITS_6Jak jste si jistě všimli, aktuální vydání IT Systems je první, které má nové logo. Po dlouhé době jsme se rozhodli oživit nejen logo časopisu, ale také navazujících online médií. Právě výraznější provázání loga časopisu IT Systems, webu SystemOnLine a newsletteru SystemNEWS bylo hlavním cílem modernizace, ke které jsme přistoupili teprve podruhé v téměř třicetileté historii našeho časopisu.