Aktuality -> Hardware - 20. 7. 2009

První USB flashdisk s kapacitou 256 GB

Na současnou dobu skutečně úctyhodnou kapacitou 256 GB disponuje nový flashdisk Kingston DataTraveler 300. Vysoké přenosové rychlosti umožňují rychlý přístup k velkým objemům dat uložených na flashdisku, ochranu před neautorizovaným přístupem pak zajišťuje uživatelské heslo. Produkt je vhodnou volbou pro uživatele netbooků, kteří chtějí rozšířit omezené kapacity svých zařízení. Mohou jej rovněž využít obchodní spotřebitelé pracující s objemnými databázemi nebo i designéři nebo projektanti, kteří potřebují přenášet značně velké grafické soubory z jednoho místa na jiné.


DataTraveler 300 uživatelům umožní mít u sebe ohromné objemy dat (kapacita tohoto flash disku odpovídá kapacitě asi 365 CD). USB disk Kingston DataTraveler 300 se vyznačuje štíhlým designem a konstrukcí bez krytky konektoru. Podporuje funkci ReadyBoost operačního systému Windows. Kingston DataTraveler 300 je k dispozici pouze s kapacitou 256 GB a vztahuje se na něj pětiletá záruka a nepřetržitá technická podpora. Tento model řady Kingston DataTraveler se bude dodávat pouze na objednávku.

Vlastnosti a technické údaje modelu DataTraveler 300:

  • Kapacita: 256 GB
  • Rychlost: rychlost přenosu dat až 20 MB/s pro čtení a 10 MB/s pro zápis
  • Bezpečnost: obsahuje zabezpečovací software Password Traveler pro Windows
  • Práce s ochranou: nevyžaduje administrátorská práva pro přístup k soukromé zóně (Privacy Zone)
  • Rozměry: 70,68×16,90×21,99 mm
  • Provozní teploty: 0° až 60° C
  • Skladovací teploty: -20° až 85° C
  • Záruka: 5 let
  • Cena: 20 200 Kč (včetně DPH)

 
  

- PR -

Budoucnost práce s dokumenty

Konica Minolta, tradiční hráč na poli tiskových technologií, se v posledních letech úspěšně transformoval v poskytovatele komplexních IT služeb. Zaměřuje se zejména na vývoj inovativních řešení, která propojují svět tisku s digitálním prostředím. Jedním z klíčových směrů výzkumu a vývoje (R&D) společnosti je implementace umělé inteligence (AI) do administrativních procesů. Tato technologie umožňuje rychlejší zpracování a porozumění práce s dokumenty, což výrazně zvyšuje efektivitu práce.

  

- PR -

Digitalizace výroby a transformace společnosti ZASTROVA

díky IS KARAT


Akciová společnost ZASTROVA sídlí ve městě Spišská Stará Ves, které se nachází v severní části Slovenska, v regionu Zamagurie, přímo u hranice s Polskem, obklopeném národními parky Pieniny a Tatry. Region je známý kombinací přírodního bohatství a průmyslové tradice, zároveň představuje pokojné a ekologicky čisté prostředí vhodné pro stabilní podnikání.