facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 7. 4. 2008

Produkty nové generace IBM Power Systems

Na konferenci COMMON User Group v Nashvillu společnost IBM uvedla první systémy nové generace IBM Power Systems, které poskytnou uživatelům produktů IBM System i a System p jednotnou řadu serverů se zjednodušenými cenami, většími možnostmi výběru aplikací a nižšími náklady na energii a správu.
Nové produkty Power Systems budou vybaveny procesory POWER6 a budou simultánně podporovat aplikace určené pro platformy UNIX, Linux a i (i5/OS). Stávající zákazníci platformy System i mohou snadno získat vyšší výkon a energetickou efektivitu přesunem kriticky důležitých aplikací na nové systémy včetně ekonomicky výhodných blade serverů. V těch pak mohou provozovat stejné aplikace a operační systém i.



Uživatelé také budou mít přístup k technologii POWER6 EnergyScale s vyspělými funkcemi kontroly spotřeby energie. Nové systémy Power nabízejí virtualizační technologii PowerVM, která umožňuje vytvořit v rámci jediného systému až 80 virtuálních serverů (logických oddílů) a podstatně tak zvýšit úroveň využití serverů. Bezpečný a integrovaný operační systém IBM i5/OS se nyní bude nazývat pouze „i,“ což naznačuje zjednodušené, optimalizované prostředí pro všechny zákazníky portfolia systémů Power. Nově oznámené servery Power jsou k dispozici jako edice i, edice AIX nebo edice Linux. Každá edice obsahuje server, přibalené komponenty a operační systémy. Tyto edice nabízejí zákazníkům předem nakonfigurované řešení, jež umožňuje rychlé nasazení. Objednat si lze také řešení přesně podle představ a libovolně zkombinovat systémy i, AIX a Linux na jediném serveru Power.
Nová řada serverů Power Systems poskytne nezávislým dodavatelům softwaru jedinou platformu pro řešení, která jsou založena na Systémech i, UNIX a Linux, takže výrobci softwaru budou moci snáze než v minulosti pomáhat zákazníkům vybrat správné řešení pro jejich podnikání.
Nově představené produkty z této nové řady jsou určeny pro malé a střední firmy. i Edition Express pro BladeCenter S, IBM Power 520 Express a Power 550 Express přinášejí vysokou užitnou hodnotu a výkon v provedení, které odpovídá omezeným rozpočtům a menším možnostem malých a středních firem z hlediska počtu pracovníků pro správu IT:

  • i Edition Express pro BladeCenter S nabízí stávajícím zákazníkům systémů AS/400, iSeries a System i 515, 520 a 525 atraktivní možnost z hlediska finančního i z hlediska zjednodušení integrace aplikací se stávajícími servery x86. Ceny začínají na polovině ceny stejně výkonných non-blade konfigurací a zahrnují údržbu po tři roky.
  • IBM Power 520 Express je cenově dostupný server pro firmy, které provozují distribuované aplikace databáze a podniková řešení. Server Power 520 Express je k dispozici v edicích AIX, Linux a i.
  • IBM Power 550 Express dosahuje vysokého výkonu jako středně velký databázový server, poskytuje velkou kapacitu a nepřetržitou dostupnost aplikací. Server Power 550 je rovněž k dispozici v edicích AIX, Linux a i.

 
  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.

  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.