facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 4. 10. 2012

Profesionální ultrabook ThinkPad T430u

Rodinu profesionálních notebooků ThinkPad rozšiřuje zástupce moderních Ultrabooků – Lenovo ThinkPad T430u. Charakteristické vlastnosti modelu T430u plně odpovídají specifikaci Ultrabook. Jeho kovové tělo s 14" úhlopříčkou HD displeje je tenké 21 mm a i s baterií neváží více než 1,8 kg. Šasi má matnou povrchovou úpravu příjemnou na dotyk, elegantní linie a tvary podtrhující tenkost a lehkost stroje. Konstrukce T430u je vybavena kovovými prvky, díky kterým získává potřebnou odolnost. Pevný disk je aktivně chráněný proti poškození otřesy pomocí technologie Active Protection System. Bezpečnost dat je zajištěna kombinací bezpečnostního TPM čipu a profesionální čtečky otisků prstů.Vysoký výkon i úsporu energie nabízí nejnovější dvoujádrové procesory IntelCore třetí generace s integrovanou grafickou kartou. Výborně je doplňuje výkonný dedikovaný grafický čip nVIDIA GeForce, který navíc díky automatické technologii Optimus dokáže pomocí úsporného přepínání výrazně prodloužit výdrž na baterii až na 6 hodin. K dispozici jsou dále jak mechanické, až 1TB, tak SSD pevné disky.

 

V oblasti ergonomie T430u boduje díky nové generaci ThinkPad klávesnice, která přichází v ostrůvkovém „chiclet“ provedení. Při zachování kvality mechaniky jednotlivých kláves nabízí vylepšené klenutí, moderní rozložení a samozřejmě také patentované polohovací zařízení TrackPoint. Lampička ThinkLight umožňuje osvětlit klávesnici a její okolí, čímž ještě více zpříjemní pracovní prostředí.

 

Certifikace Lenovo Enhanced Experience 3 zaručuje optimalizaci pro rychlejší start operačního systému, ale také okamžité probouzení z režimu spánku, zkrácení prodlevy při připojování k bezdrátovým sítím a delší výdrž při provozu na baterii.

 

Pokročilá nabídka konektorů, mezi kterými nechybí jak rychlé rozhraní USB 3.0, které s volitelným příslušenstvím poslouží jako plnohodnotná dokovací stanice, tak dvojice digitálních obrazových výstupů - DisplayPort a HDMI, je u modelu ThinkPad T430u samozřejmostí. Standardem výbavy notebooků Lenovo ThinkPad je také sada aplikací Lenovo Solution Centre a Lenovo Solutions for Small Business, které zajistí údržbu, aktualizaci a správu všech funkcí počítače.


 
  

- Inzerce -

Creo Parametric – představení klíčových funkcí

Porovnejte je s vaším CAD řešením


Creo Parametric je jedním z nejpropracovanějších CAD řešení, která využívají nejúspěšnější firmy po celém světě. Autorem tohoto řešení je firma PTC, která již desítky let udává trendy ve vývoji a směřování CAD technologií. V následujících řádcích se vám pokusím představit některé klíčové funkce, které jsou součástí balíku Creo Design Essentials.

  

- Inzerce -

Žádný systém sám o sobě nic nevyřeší

IT Systems 4/2021V aktuálním vydání IT Systems opět najdete spoustu novinek ze světa informačních technologií a inspirace, jak je využít pro rozvoj vaší firmy nebo organizace. Mapujeme aktuální trendy v digitalizaci stavebnictví, vybavení pro kontaktní centra a service desky. Věnujeme se řízení práce na dálku a onboardingu zaměstnanců v době covidu, řízení projektů a hybridnímu cloudu. Významným tématem je jako vždy zajištění kybernetické bezpečnosti – konkrétně zabezpečení ICS, důsledky kauzy Exchange, DDoS útoky a bezpečnost mobilních zařízení.

Helios
- inzerce -