Aktuality -> Komunikace a sítě - 7. 3. 2007 - -kh- [ heinige (zavináč) ccb (tečka) cz ]

Produkty Wireless-N NETGEARu certifikovány Intelem

netgear710.jpgPoskytovatel síťových produktů NETGEAR oznámil, že jeho směrovače RangeMax NEXT Wireless-N se budou jako první produkty pro bezdrátové sítě v oboru dodávat s certifikací „Connect with Centrino“ společnosti Intel. Směrovače NETGEAR RangeMax Wireless-N (WNR834B a WNR854T) úspěšně prošly certifikačním procesem zajišťujícím kompatibilitu a interoperabilitu s technologií Intel Next-Gen Wireless-N, která bude od konce ledna 2007 obsažena v noteboocích založených na mobilní technologii Intel Centrino Duo.

Směrovače NETGEAR RangeMax NEXT Wireless N Router (WNR834B) a RangeMax Wireless-N Router Gigabit Edition (WNR854T) jsou dostupné už nyní v předních maloobchodech, na stránkách elektronických obchodů a u distributorů s přidanou hodnotou za maloobchodní cenu 3 200 Kč, respektive 3 835 Kč (bez DPH).
Jak to tak vypadá, vzaly jednotlivé firmy do rukou neutěšitelný stav normy 802.11n, za jejímž dosavadním nepřijetím stojí organizace IEEE. Dokonce si můžeme dovolit tvrdit, že podle stavu na trhu bude v době očekávaného přijetí normy někdy na přelomu let 2007/2008 tato norma již zastaralá. V té době totiž budou k dispozici další technologie, které norma nepostihne. Jde o neúnosný stav, kdy bylo při testování technologií pro normu 802.11n zjištěno velké množství problémů, a proto se nikdo do odklepnutí nedokonalé normy nehrnul. Na druhé straně byla většina problémů spojena se vzájemnou nekompatibilitou, a ta vznikla díky chybějící normě. Nepřipadá vám to jako začarovaný kruh? Nejhůře jsou na tom ovšem zákazníci, kterým v současné době – pokud chtějí vylepšit svoje bezdrátové sítě a připojení – nezbývá, než vzít proprietární řešení některého z výrobců a toho se držet. Vzájemná kompatibilita výrobků, které tvrdí, že odpovídají (příští) normě 802.11n, totiž momentálně v podstatě neexistuje. Pokud tedy společnost Intel vytvořila program ‚Connect with Centrino‘, uvedla technologii Intel Next-Gen Wireless-N a nutí ostatní výrobce, aby dodržovali certifikaci ‚Connect with Centrino‘, může to být krok ke sjednocení, kompatibilitě a v konečném důsledku k přijetí návrhu specifikace 802.11n. Pokud se k NETGEARu přidají i ostatní výrobci, je vše na dobré cestě.

 
  

- PR -

APN Promise: partnerství pro skutečný růst

Image___2025_07_23T144538.475.jpgUž více než 30 let pomáháme firmám naplno využívat technologie pro jejich efektivní růst. Z malé společnosti v Polsku jsme se vypracovali na mezinárodního hráče, který podporuje rozvoj podniků na mnoha trzích. Naším cílem je dodávat moderní řešení a budovat dlouhodobé vztahy, které přinášejí výsledky.

  

- PR -

Jaký docházkový systém vybrat?

Podle čeho se rozhoduje moderní firma


Možností, jak dnes sledovat docházku zaměstnanců, je spousta. Od systémů, které zaznamenají každý příchod a odchod, až po řešení, která zaměstnanci skoro ani nevnímají. Záleží jen na potřebách a prioritách vaší firmy. Jaké jsou ty vaše?