Aktuality -> IT společnost - 19. 5. 2015

Proběhl 4. ročník IBA konference 2015

Za účasti téměř stovky zákazníků z ČR a SR proběhl čtvrtý ročník konference týkající se portálových technologií Liferay a nových trendů na trhu IT. S keynote přednáškou se poprvé českému publiku představil Edmund Dueck, marketingový ředitel Liferay pro Evropu. Ve své prezentaci představil nejen novinky verze 7, ale na konkrétních příkladech ukázal, jak je možné vybudovat moderní platformu pro digitální byznys.



Novinkou letošního ročníku bylo rozdělení konference do dvou částí. První se tradičně věnovala portálovým technologiím Liferay. V druhé části se IBA CZ prezentovala jako inovační společnost a představila trendy a technologie, kterými se intenzivně zabývá.

 

V průběhu Liferay Tracku se návštěvníci mohli dozvědět, jak lze vytvářet modulární portálové aplikace i jak si s dodavatelem lépe rozumět v servisní části projektu. Společnost IBA CZ se podělila o zkušenosti a praktické ukázky tvorby interních i externích portálů. Představila portály digitálního kulturního dědictví, tedy portály pracující s digitálními záznamy uměleckých děl, které realizovala pro zákazníky ze státní správy. Společnost T-Mobile, jeden z největších zákazníků IBA CZ, ukázala, jak je možné ušetřit náklady na infolinkách zavedením systému pro správu často kladených otázek.

 

Innovation Track představil nové trendy v prodejním kanálu s využitím mobilních zařízení včetně chytrých hodinek, ukázal některé nové možnosti v tvorbě moderního webu, mobilních aplikacích či možnosti využití užitečných informací z logů.

 

V rámci kiosků se účastníci mohli podívat na prezentované technologie zblízka. Kromě nových funkcionalit Liferay 7 se představily i nové mobilní technologie či nové trendy v e-commerce. V podobě kyber operátorky byl zhmotněn produkt Answera – inteligentní řešení pro vyhledávání odpovědí na často kladené dotazy. Naopak ve virtualizované společnosti IBA CZ si mohli návštěvníci vyzkoušet virtuální realitu.


 
  

- PR -

IFS Cloud a Industrial AI:

Když ERP začíná skutečně přemýšlet


Stojíte před rozhodnutím, jak posunout svůj ERP systém dál? Moderní podniky dnes řeší nejen efektivnější plánování a úspory, ale i to, jak do svých procesů začlenit umělou inteligenci bez zbytečně nákladného vývoje. Právě této otázce je věnovaný následující článek.

  

- PR -

Řešení dopravy v IS KARAT

Od verze 24 je v informačním systému KARAT k dispozici nové řešení pro řízení a plánování dopravy. Toto řešení vzniklo na základě požadavků zákazníků pro sofistikovanější přístup k plánování a řízení dopravy v IS KARAT bez zbytečných investic a propojení na systémy třetích stran.