- Přehledy IS
- APS (20)
- BPM - procesní řízení (23)
- Cloud computing (IaaS) (10)
- Cloud computing (SaaS) (32)
- CRM (51)
- DMS/ECM - správa dokumentů (20)
- EAM (17)
- Ekonomické systémy (68)
- ERP (76)
- HRM (28)
- ITSM (6)
- MES (32)
- Řízení výroby (36)
- WMS (29)
- Dodavatelé IT služeb a řešení
- Datová centra (25)
- Dodavatelé CAD/CAM/PLM/BIM... (38)
- Dodavatelé CRM (38)
- Dodavatelé DW-BI (50)
- Dodavatelé ERP (69)
- Informační bezpečnost (50)
- IT řešení pro logistiku (45)
- IT řešení pro stavebnictví (26)
- Řešení pro veřejný a státní sektor (27)
 ERP systémy
 ERP systémy CRM systémy
 CRM systémy Plánování a řízení výroby
 Plánování a řízení výroby AI a Business Intelligence
 AI a Business Intelligence DMS/ECM - Správa dokumentů
 DMS/ECM - Správa dokumentů HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů
 HRM/HCM - Řízení lidských zdrojů EAM/CMMS - Správa majetku a údržby
 EAM/CMMS - Správa majetku a údržby Účetní a ekonomické systémy
 Účetní a ekonomické systémy ITSM (ITIL) - Řízení IT
 ITSM (ITIL) - Řízení IT Cloud a virtualizace IT
 Cloud a virtualizace IT IT Security
 IT Security Logistika, řízení skladů, WMS
 Logistika, řízení skladů, WMS IT právo
 IT právo GIS - geografické informační systémy
 GIS - geografické informační systémy Projektové řízení
 Projektové řízení Trendy ICT
 Trendy ICT E-commerce B2B/B2C
 E-commerce B2B/B2C CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk
 CAD/CAM/CAE/PLM/3D tisk|  | Přihlaste se k odběru zpravodaje SystemNEWS na LinkedIn, který každý týden přináší výběr článků z oblasti podnikové informatiky | |
|   | ||
Příklad z Budapešti ukazuje, že po technické stránce lze 5G síť spustit velmi rychle
 Maďarsko je desátou zemí Evropy, kde technologie sítí 5G funguje v komerčním provozu. Místní operátor Magyar Telekom spustil v první polovině dubna spolu se společností Ericsson v částech Budapešti 5G síť pouhé dva týdny po tom, co vydražil potřebné kmitočty. Přechod na 5G usnadnilo, že radiové prvky Ericsson, které Magyar Telekom používá, jsou na 5G připraveny již od roku 2015 a namísto výměny tak vyžadují pouze softwarový upgrade.
Maďarsko je desátou zemí Evropy, kde technologie sítí 5G funguje v komerčním provozu. Místní operátor Magyar Telekom spustil v první polovině dubna spolu se společností Ericsson v částech Budapešti 5G síť pouhé dva týdny po tom, co vydražil potřebné kmitočty. Přechod na 5G usnadnilo, že radiové prvky Ericsson, které Magyar Telekom používá, jsou na 5G připraveny již od roku 2015 a namísto výměny tak vyžadují pouze softwarový upgrade.

 
 5G se v mnoha ohledech liší od předcházejících standardů mobilní komunikace. Je technologií, která se stane kritickou infrastrukturou ulehčující digitalizaci, automatizaci a konektivitu strojů, robotů a moderních dopravních řešení včetně autonomních vozidel. Protože propojí další miliardy zařízení a umožní nové typy aplikací, sítě musí být mnohem robustnější a především bezpečnější.
Česká republika a ostatní členské země EU mají do 15. května čas zavést opatření doporučená v EU 5G Toolbox. Tento dokument vyjmenovává bezpečnostní opatření jak čistě technického rázu, tak reflektující strategická hlediska. Definuje, jaká opatření by měla být přijata na místních telekomunikačních trzích za účelem omezení kybernetických hrozeb pro sítě 5G.
Zabezpečení telekomunikační sítě je založeno na čtyřech hlavních pilířích – standardizaci, architektuře sítě, její konfiguraci a implementaci i fungování. Vybudování bezpečné 5G sítě vyžaduje komplexní pohled, nejen soustředění na jednotlivé technické komponenty. Například dílčí prvky, jako jsou autentizace uživatele, šifrování provozu, mobilita, procesy při zahlcení sítě a její celková odolnost, musí být posuzovány společně.
„Je také důležité porozumět relevantním hrozbám a náležitě k nim přistupovat. Vzhledem k vzájemné závislosti mezi různými oblastmi je nezbytné zajistit koordinovanou a komplexní implementaci bezpečnostních opatření prostřednictvím jednotného souboru nástrojů a uplatňovat je na globální, národní i místní úrovni,“ vysvětluje Cveto Gašperut, který vede společnost Ericsson v České republice.
I v České republice jsou technologie 5G již k dispozici, je jí však třeba přidělit příslušná pásma a kmitočty.
|  říjen - 2025  | ||||||
| Po | Út | St | Čt | Pá | So | Ne | 
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 | 
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 
| 7.11. | CONTROLLING A BI PRAKTICKY - Webové GIST Aplikace pro... | 
| 11.11. | Umělá inteligence v IT infrastruktuře 2025 | 
Formulář pro přidání akce
| 13.11. | Update Conference Prague 2025 | 

 
 











