Acronis
facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Komunikace a sítě - 27. 10. 2011

Přepínače D-Link SmartPro

pro velmi výkonné firemní sítě

D-Link představuje novou řadu přepínačů SmartPro. Řada DGS-1500 je zaměřena na střední segment a svým výkonem a rozsahem funkcí stojí na pomezí mezi Smart přepínači a řiditelnými přepínači. Tři nové přírůstky – gigabitový SmartPro přepínač DGS-1500-20 s 20 porty, DGS-1500-28 s 28 porty a DGS-1500-52 s 52 porty – zaujmou uživatele především kombinací vysokého výkonu a energeticky úsporného provozu. Všechna SmartPro zařízení obsahují nejnovější technologie D-Link Green verze 3.0. Byly přidány také funkce statického směrování. Nastavení konfigurace ulehčují prostředky pro intuitivní správu, například Single IP Management (ovládání skupiny přepínačů jako virtuálního stohu přes jednu IP adresu). Na zabezpečení se podílejí funkce D-Link Safeguard Engine a Access Control List (ACL). Řada DGS-1500 SmartPro je zvlášť vhodná pro firmy, které chtějí vybudovat bezpečnou a energeticky úspornou síťovou infrastrukturu za přijatelnou cenu.Řada DGS-1500 SmartPro – přehled hlavních vlastností:

  • Zjednodušená správa díky D-Link Single IP Management (virtuální stohování) a statickému směrování 
  • Zabezpečení – D-Link Safeguard Engine, ochrana přístupu k síti (až 256 statických MAC adres), ochrana proti podvržení MAC adresy (ARP spoofing), přístupové seznamy (Access Control List) 
  • QoS (Quality of Service) – řízení priority provozu kompatibilní s 802.1p (4 fronty na portu)
  • Funkce pro úsporu energie – odstavení linky (pohotovostní stav portu), konstrukce bez ventilátoru (DGS-1500-20 a DGS-1500-28) nebo s inteligentní regulací ventilátoru SmartFan (DGS-1500-52), kompatibilita s IEEE 802.3az EEE (Energy Efficient Ethernet)
  • Standardní funkce pro Layer 2, například Flow Control, IGMP Snooping, Rapid Spanning Tree, Link Aggregation a Loopback Detection

 

Nové přepínače D-Link SmartPro jsou určeny zejména pro firmy. Prostředky pro pohodlnou správu, jako je D-Link Single IP Management, umožňují bez námahy zvládat rostoucí nároky na konfiguraci sítě. Vestavěná technologie Single IP Management (virtuální stohování) nabízí flexibilní konfiguraci a optimalizaci provozu sítě – přes jednu IP adresu je možné nastavovat a kontrolovat až 32 zařízení.

 

Vestavěná funkce D-Link Safeguard Engine zajišťuje hladký provoz přepínačů SmartPro. Například pokud viry nebo červi způsobí nadměrné zvýšení provozu v síti, účinný zabezpečovací mechanizmus ochrání síť před zahlcením – přepínače DGS-1500 automaticky izolují postižený port a odpojí jej. Díky této zabezpečovací funkci přepínačů SmartPro nemají snahy o přetížení sítě nežádoucími přenosy dat (Broadcast Storm) šanci na úspěch. Další ochranu zajišťují funkce Access Control List (ACL), kontrola přístupu podle portu/MAC nebo blokování ARP Spoofingu. Nastavením přístupových práv pomocí ACL lze u přepínačů DGS-1500 regulovat přístup jednotlivých uživatelů k příslušným datům nebo funkcím. Usnadňuje se tím také správa síťové infrastruktury. Ochrana proti ARP Spoofingu monitoruje příslušný síťový protokol (Address Resolution Protocol), eliminuje interní hrozby a zabezpečuje LAN a tím i citlivá firemní data.

 

Řada DGS-1500 SmartPro je vybavena širokými možnostmi konfigurace, podporuje prioritní fronty podle 802.1p a zajišťuje vysoký výkon sítě. Například funkce Automatic VLAN převádí hlasové přenosy automaticky do vyhrazeného kanálu LAN a upřednostňuje streamy digitálních dat. To umožňuje souběžný přenos hlasu nebo videa přes síť s optimální kvalitou zvuku a obrazu.


 
Inzerce
  

- Inzerce -

PLANTOUR Mobile

DIGITECHKaždý z nás se již setkal s kurýrem, který nám doručoval balíček. Ale řekněme si, kdo z nás věnoval pozornost malému přístroji, který má kurýr při ruce? Proč ho sebou má a k čemu ho používá?

  

- Inzerce -

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.