Aktuality -> IT Business - 20. 10. 2006

Předběžné výsledky Apple za čtvrté čtvrtletí

Společnost Apple oznámila předběžné finanční výsledky za čtvrté čtvrtletí fiskálního roku 2006, které skončilo 30. září 2006. Společnost vykázala tržby ve výši 4,84 miliardy dolarů a čistý čtvrtletní zisk 546 milionů dolarů, což je 0,62 dolaru na akcii. Pro srovnání, ve stejném čtvrtletí loňského roku dosáhla společnost tržeb 3,68 miliardy dolarů a čistého čtvrtletního zisku 430 milionů dolarů, neboli 0,50 dolaru na akcii.

Hrubá marže byla 29,2%, což představuje nárůst z 28,1% za shodné období loňského roku. Mezinárodní prodej tvořil v tomto čtvrtletí 40% tržeb. Apple během posledního čtvrtletí prodal 1,61 milionu počítačů Macintosh a 8,729 milionu přehrávačů iPod, což meziročně představuje 30% nárůst prodeje Maců a 35% nárůst prodeje iPodů.

 
  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.

  

- PR -

ERP jako nervový systém moderní výroby:

Strategická výhoda pro průmyslové podniky


V dnešním průmyslovém prostředí už ERP systém dávno není jen nástrojem pro evidenci dat. Pro výrobní firmy se stává klíčovým prvkem řízení, který přímo ovlivňuje jejich schopnost reagovat na změny, plánovat výrobu a dlouhodobě růst. S rostoucí komplexitou dodavatelských řetězců, tlakem na efektivitu a zkracováním dodacích lhůt se jeho role dále posiluje.