Aktuality -> IT Business - 21. 12. 2015

Pražský Skype spustil sérii přednášek Talking Tech

V pražské pobočce Skype proběhla pod režií společnosti Skype Česká republika první z volné série přednášek Talking Tech, jež pravidelně propojuje profesionály z oboru informačních technologií. Talking Tech je celoevropskou iniciativou společnosti Microsoft, které se v Praze zúčastnila téměř stovka odborníku, reprezentujících největší české a mezinárodní technologické firmy působící na českém trhu. Vývojáři, testeři či projektoví manažeři po celý večer sledovali přednášky o posledních trendech z oblasti cloudových technologií nebo problematiky Internet of Thinks. Večer byl zakončen neformální diskuzí všech účastníků, která měla přispět k vzájemnému předaní zkušeností z oboru.



„Těší nás tak velký zájem o naše projekty, které si kladou za cíl spojovat všechny profesionály z oboru informačních technologií bez ohledu na jejich firemní příslušnost. Talking Tech je jedna z možností, jak sdílet informace a zkušenosti, což je pro naši práci velmi cenné,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

Další ze série setkání proběhne v březnu 2016.


 
  

- PR -

WMS Forum 2026 aneb moderní logistika v praxi, nejen na slidech

Jak dnes fungují moderní sklady řízené pomocí WMS a automatizačních technologií? Konference WMS Forum 2026 pořádaná společností KODYS nabídne odborný program zaměřený na digitalizaci skladů, mobilní technologie a automatizaci logistických procesů. Součástí akce budou také návštěvy reálných skladových provozů firem Madal Bal a DF Partner.

  

- PR -

Nasazení AI balancuje mezi výkonem a zranitelností

V aktuálním vydání IT Systems jsme se opět zaměřili na využití AI v podnicích, které má mnoho různých podob. Jednu z nich vidíte hned na titulní straně obálky, kde Martin Šťastný, ředitel vývoje Vision ERP, přestavuje AI asistentku Viana. S Martinem jsme si povídali nejen o tom, co Viana umí, ale především nás zajímalo, jak AI v ERP systému Vision pracuje s kontextem, daty a odpovědností.