Aktuality -> Hardware - 26. 9. 2024 - redakce

PoE extender pomáhá překonat problémy s nasazením sítí na velké vzdálenosti

Zyxel PoE12-3PDSpolečnost Zyxel Networks před­stavila nový PoE extender, který pomáhá překonat problémy s nasazením sítí na velké vzdále­nosti a s omezenými možnostmi napájení. Extender Zyxel PoE12­-3PD, který je určen pro malé a středně velké organizace a pro poskytovatele řízených služeb (MSP), otevírá širší možnosti při nasazování sítí a pomáhá zajistit konektivitu v místech, kde není k dispozici dostatek elektrických zásuvek, jako jsou rozlehlé interiéry, historické objekty nebo rozsáhlejší venkovní prostory. Vedle možnosti instalace ve vnitřním i venkovním prostředí k výhodám extenderu PoE12-3PD patří také podpora správy v cloudu.



„Extender PoE12-3PD svědčí o naší snaze řešit reálné problémy zákazníků. Mnohé menší organizace, které hodlají expandovat, často zjistí, že stěhování do větších prostor s sebou přináší problémy s konektivitou. A právě proto na trh přicházíme s extenderem typu plug-and-play, který firmám a poskytovatelům řízených služeb umožňuje sítě snadno a spolehlivě nasadit i v prostředí, kde to je jinak obtížné,“ uvedl k novince Radek Hofman ze společnosti Zyxel Networks.

Ke zjednodušení kabelové infrastruktury mohou sice posloužit PoE přepínače, jejich použití však bývá omezeno maximálně stometrovou délkou kabelů se zachováním plné gigabitové rychlosti. Nový extender PoE12-3PD představuje efektivnější a cenově dostupnější řešení, které dokáže dosah sítě rozšířit ještě dál a poskytnout bezproblémové připojení v interiéru i venku. Díky své robustní konstrukci, krytí IP55 a schopnosti fungovat při teplotách od -20 °C až po +50 °C se extender PoE12-3PD dokonale hodí do venkovního a průmyslového prostředí. Extender nabízí možnost instalace na stěnu i na stožár a disponuje přepěťovou ochranou 6 KV a zemnicím kabelem.

Extender PoE12-3PD má tři PoE+ výstupní porty s celkovou kapacitou napájení PoE 45 W, takže dokáže současně napájet několik zařízení s podporou PoE, jako jsou např. IP kamery, systémy pro řízení přístupu, IoT zařízení, chytrá domácí zařízení a senzory, které často bývají instalovány venku nebo v těžko přístupných částech budovy.

Extender PoE12-3PD je navíc zkonstruován s důrazem na zajištění nepřetržité konektivity. Jeho funkce pro nepřerušované PoE napájení při údržbě dokáže připojená zařízení napájet dokonce i při upgradech firmwaru, čímž omezuje nedostupnost sítě na minimum.

Po instalaci lze dění v celé síti centrálně monitorovat pomocí cloudové platformy Nebula, což správcům sítí a poskytovatelům řízených služeb usnadňuje nejen samotný monitoring sítě, ale také řešení případných problémů.


 
  

- PR -

MSP služby N-able chrání KOVHRON

před kybernetickými riziky


Společnost KOVHRON je strojírenská firma ze Slovenska, která působí na trhu již více než 23 let. Specializuje se na výrobu různých plechových komponent pro široké spektrum odvětví. Její výrobky nacházejí uplatnění například v elektrotechnickém průmyslu, ve fotovoltaice, při výrobě rozvaděčů, startérů nebo ohřívačů kapalin. 

  

- PR -

Konec pálení tokenů, trh tlačí na návratnost

BIQ Group spouští AI hub a jeho tým letos rozšíří na dvojnásobek


Slabý datový základ je příčinou pomalého růstu a nízké efektivity firem, a to navzdory implementaci AI. To má zásadní vliv i na návratnost AI projektů, podle studie State of AI in Business od MIT jich přitom selže až 95 %. Technologická skupina BIQ Group reaguje na tento stav spuštěním AI hubu, který pomáhá stavět datový základ a zavádět umělou inteligenci napříč organizací. K tomu využívá zaběhnuté ekosystémy Microsoft, SAP, Kentico či Atlassian. Tým nyní čítá 11 lidí a letos plánuje vyrůst na dvojnásobek. Aktuálně se podílí na projektech pro společnosti DPD SK, Veacom či GTS Alive.