Aktuality -> Komunikace a sítě - 21. 9. 2006

Počet přístupových bodů WiFi se v Praze zvýšil

wifi_graph_638.jpgPodle Průzkumu bezpečnosti bezdrátových sítí 2006, provedeného společností Ernst & Young, se počet přístupových bodů k bezdrátového síti WiFi na území Prahy 1 a Prahy 2 ve srovnání s loňským rokem zvýšil o 45 %. Výsledky měření také ukázaly, že 52 % přístupových bodů používá nějaký způsob zabezpečení. Je to poprvé za 3 roky provádění průzkumu, kdy je počet zabezpečených přístupových bodů vyšší než počet nezabezpečených.

V průběhu sběru dat bylo v Praze 1 a Praze 2 identifikováno celkem 876 přístupových bodů, v roce 2005 jich bylo zjištěno 604. Poprvé za dobu provádění průzkumu byla použita zařízení, která umožňují identifikovat také sítě používající standard 802.11g. Na měřeném území je nejrozšířenějším SSID „T-Mobile“ – celkem 56 přístupových bodů. Následuje G664_WIRELESS s 36 a Eurotel se 17 přístupovými body. Velké množství přístupových bodů mělo jako označení různé odvozeniny od „default“ nebo „wireless“. Celkově bylo v průzkumu identifikováno 572 unikátních SSID. Celkem 453 stávajících přístupových bodů je zabezpečených, 432 zabezpečení nepoužívá. Nárůst počtu přístupových bodů v Praze je ve srovnání s dalšími městy, kde průzkum také proběhl, poměrně malý. V Londýně a Paříži je to okolo 60 %. Nejnižší procento nárůstu je v New Yorku – pouze 20 %.

 
  

- PR -

Jak dostat výrobu pod kontrolu aneb realistické plánování v praxi

Registrujte se na odborný workshop, který vám udělá jasno v tom, jak efektivně řídit kapacity a termíny ve výrobě, jak snížit rozpracovanou výrobu, jak reagovat rychle na neočekávané změny, jak simulovat plány a rozvrhy… Setkejte se s experty na plánování a rozvrhování výroby s dlouholetou praxí. Zástupce výrobní firmy se s vámi podělí o praktické zkušenosti s plánováním a rozvrhováním v APS.

  

- PR -

Lenovo Workstations

Nejvýkonnější technologie pro profesionály i motorsport


Výpočetní výkon dnes rozhoduje o tom, jak rychle se podaří vyvíjet, testovat, simulovat i uvádět nové technologie do praxe. V oblastech, kde se pracuje s rozsáhlými 3D modely, aerodynamickými simulacemi, datovou analýzou či pokročilým renderováním, už běžné notebooky a kancelářské desktopy nestačí. Právě zde nastupují pracovní stanice Lenovo ThinkStation a ThinkPad P jako nejvýkonnější zařízení, která Lenovo vůbec nabízí.