facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 2. 6. 2022 - Zdeněk Gric

Phonexia má nového CEO

Do vedení brněnské společnosti Phonexia, která je známá díky svým vysoce přesným technologiím v oblasti hlasové biometrie a řečové analytiky, nastupuje Radovan Musil. Na pozici CEO tak po téměř šesti letech vystřídá dosavadního ředitele Michala Hrabího. Radovan Musil s Phonexií dosud spolupracoval jako externí konzultant. Radovan vystudoval elektrotechnickou fakultu na VUT v Brně (dnes Fakulta informačních technologií). Od roku 1991 pak působil ve vedoucích funkcích řady technologických firem. V letech 2002 až 2006 zastával pozici CEO ve společnosti Grisoft (pozdější AVG Technologies), která se během jeho působení rozrostla z 25 na téměř 130 zaměstnanců. Od roku 2008 deset let působil jako ředitel brněnského vývojového centra společnosti Red Hat. Před nástupem do Phonexie pracoval Radovan jako externí konzultant, kouč a mediátor. Současně vedl ve Středočeském inovačním centru tým pro výzkum, transfer a spolupráci.



„Phonexii znám řadu let a vnímám ji jako firmu s mimořádnou reputací a potenciálem, kde velmi nadaní lidé pracují s nejmodernějšími technologiemi. Hodlám zde zúročit své zkušenosti v oblasti rozvoje lidí, budování týmů, mezinárodní expanze a vzájemně užitečné spolupráce s univerzitami u nás i v zahraničí,“ popisuje svou vizi nový CEO Radovan Musil.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

Pět způsobů, jak AI změní náš svět k nepoznání

AI_analyzuje_data-PR.jpegUmělá inteligence (AI) a strojové učení (ML) přináší už více než 10 let podnikům i výzkumníkům stále možnosti. Ať už jde o využití prediktivní analýzy k předvídání údržby zařízení, nástroje počítačového vidění, které dávají oči robotům na automatických montážních linkách, nebo digitální dvojčata sloužící k simulaci fungování továren, měst, a dokonce i celých ekonomik, seznam aplikací poháněných AI je dlouhý a stále se prodlužuje.