Aktuality -> IT společnost - 11. 6. 2014

Petr Hampl je novým obchodním ředitelem Asseco Solutions Slovensko

Přesně dva měsíce po nástupu Edity Angyalové na pozici výkonné ředitelky Asseco Solutions Slovensko došlo nyní v top managementu této společnosti k další změně. Obchodním ředitelem byl jmenován Petr Hampl, který byl dosud šéfem obchodu v sesterské Asseco Solutions ČR.



Od 1. června je tak Petr Hampl zodpovědný za obchod na Slovensku, přičemž v Česku má nadále ba starosti péči o stávající zákazníky. Společnost Asseco Solutions tímto krokem potvrzuje svoji dlouhodobou strategii propojování zkušeností na mezinárodní úrovni.

 

Cílem nového obchodního ředitele na Slovensku bude nejprve metodicky a procesně sjednotit obchodní postupy v obou zemích a docílit tak synergie, která pomůže najít nové obchodní příležitosti v rámci obou trhů.

 

Petr Hampl je absolventem oboru ekonomika a management na Vysoké škole podnikání v Ostravě. Před svým nástupem do Asseco Solutions (v té době pod názvem LCS International), kde pracuje od roku 2003, působil na pozici obchodního ředitele společnosti Technosoft, spol. s r. o. Do roku 2006 zastával v Asseco Solutions pozici ředitele brněnské pobočky. V roce 2007 byl jmenován ředitelem dceřiné společnosti na Slovensku. Do roku 2009 byl členem představenstva. Do současnosti zastával funkci obchodního ředitele pro segment středních a malých firem.

 

foto: Petr Hampl, archiv Asseco Solutions


 
  

- PR -

AI v ERP systému

Co v praxi funguje, jak to navrhnout a proč začít po krocích


Umělá inteligence je součástí každodenního života – od chytrých vyhledávačů přes automatické překlady až po plánování tras nebo generování obrázků. Ale co ERP systémy? Je správný čas zapojit AI právě sem? Určitě ano, ale smysluplně. Tak, aby zkrátilo cestu od otázky k odpovědi, od záměru k akci, a přitom udrželo to nejdůležitější: kontrolu, bezpečnost a auditovatelnost.

  

- PR -

Digitalizace není cíl, ale nástroj

První letošní vydání IT Systems je oborově velmi pestré a nabízí pohled na aktuální vývoj ve výrobních podnicích, v logistice, retailu, e-commerce i dalších odvětvích, kde se dobře zvládnutá digitalizace stává klíčovým faktorem úspěchu.
 
Příkladem může být článek, ve kterém Jan Kodada z Gebrüder Weiss popisuje, jak digitalizace mění zavedené procesy v logistice. Nebo článek, ve kterém Josef Voda ze společnosti Buylo předpovídá vývoj retailu, který podle něj bude formovat trojice klíčových trendů: digitalizace, automatizace a optimalizace procesů. Nejde však o tři samostatné směry, ale o jeden propojený přístup směřující k řízení celého produktového cyklu jako jednoho systému.