Aktuality -> IT společnost - 1. 6. 2006

Partnerství Ness a humanitární organizace Plan

plan_int622.jpgSpolečnost Ness Technologies uzavřela tříletou smlouvu o strategickém partnerství s globální humanitární organizací Plan, která se zaměřuje na pomoc dětem. Ness na základě této smlouvy pro organizaci Plan vyvine nový informační systém s využitím nejnovějších technologií Microsoft. Půjde o flexibilní řešení pro bezchybnou a včasnou komunikaci a výměnu dat o činnosti organizace Plan v rozvojových zemích. Nový systém mimo jiné také usnadní přístup k potřebným informacím pro sponzory a dárce. Vývoj systému bude probíhat v jednom z offshorových center společnosti Ness v indické Bombaji.

 
  

- PR -

Lék na konkurenceschopnost při prodeji na internetu

Výběr a nákup zboží na internetu je dnes zcela běžnou záležitostí. V Evropě touto cestou nakupuje většina zákazníků, a proto se obchodníci snaží, aby bylo vše jednodušší, přehlednější a pokud možno na míru každému zákazníkovi. Nabízení zboží statickým obrázkem s krátkým popisem už nestačí – lidé chtějí vidět výrobky co nejrealističtěji, otáčet je, zkoušet barvy, případně umisťovat vybraný artikl do prostoru a mít z nákupu dobrý pocit.

  

- PR -

DORA a NIS2: Digitální odolnost dodavatelského řetězce

Současná společnost je bezprecedentně závislá na digitálních technologiích. Tato závislost, a s ní spojená systémová propojenost mezi subjekty v kritických sektorech, tvoří nové zranitelné místo celého evropského digitálního ekosystému. Evropská unie na tuto výzvu reaguje sérií opatření, z nichž nejdůležitější jsou nařízení DORA  a směrnice NIS2. Tyto regulace nepředstavují pouhé kosmetické úpravy pravidel, ale zavádí povinnost digitální odolnosti a posouvají kybernetickou bezpečnost z IT oddělení na úroveň strategického řízení.