facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 20. 1. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Paměťové karty SD Express výrazně zrychlí čtení i zápis

SD ExpressFotografové a kameramani potřebují neustále větší kapacitu a vyšší rychlost paměťových médií, protože rostou nároky na kvalitu a množství obsahu, který vytvářejí. Proto sdružení SD Association (SDA) vydalo standard SD7.0, který do SD karet přináší rozhraní PCIe a NVMe, což výrazně zrychlí čtení i zápis při zachování kompatibility se staršími standardy. Tyto nové SD karty budou označené názvem SD Express.Nový typ paměťových karet bude již brzy v prodeji. Společnost ADATA, které je jedním z předních výrobců paměťových karet, oznámila, že novou paměťovou kartu SD Express uvede na trh do druhého čtvrtletí 2021.

300% zrychlení díky PCIe a NVMe

V minulosti byla ovšem rychlost SD karty omezena rozhraním UHS-II s maximální rychlostí sběrnice 312 MB/s, což daleko zaostává za SSD disky a omezuje jejich použitelnost pro některé úkoly. Aby bylo možné využít úplný potenciál SD karet, vydalo SDA specifikaci SD7.0, která mimo jiných vylepšení zahrnuje použití dalších pinů, aby bylo možné využít rozhraní PCIe a NVMe a přináší rychlosti až 1000 MB/s. Díky tomu se SD Express karty dostanou na úroveň externích SSD. Využití PCIe Gen3x1 zajistí rychlost čtení/zápisu až 825/410 MB/s.

CrystalDiskMark

Přechod na karty SD Express by měl být bezproblémový, protože karty SD Express budou nejen stejně velké jako starší SD karty, ale jsou také zpětně kompatibilní s UHS-I, aby je bylo možné nadále používat ve fotoaparátech a dalších zařízeních. Nicméně díky doplnění SD7.0 budou moci uživatelé mohou kopírovat svůj obsah ve vysokém rozlišení do PC mnohem rychleji, takže získávají životaschopnou alternativu k objemnějším externím SSD diskům.

Foto: Wikipedia, ADATA


 
  

- Inzerce -

Informační systém QI přináší zajímavá řešení s dlouhodobými přínosy

QIPřesné aktuální informace a optimálně nastavené procesy jsou zásadními konkurenčními výhodami pro každou společnost. Získáte je s QI, které funguje jako informační páteř podniku. Jedná se o český komplexní systém složený z 31 modulů zaměřených na nejrůznější firemní agendy a úseky. Vy pak využijete pouze to, co sedí Vašemu podnikání. A to doslova, protože QI je připravené na většinu oborů.

  

- Inzerce -

Covid jako katalyzátor digitalizace a fenomén homeworkingu

IT Systems 1-2/2021V aktuálním vydání IT Systems jsme se zaměřili na odvětví, která v současné době prochází velmi turbulentním vývojem. Vím, že se to dnes dá říct prakticky o všech oblastech našeho života, ovšem retail, logistika a potravinářský průmysl jsou navíc názorným příkladem, proč je pandemie onemocnění covid označována za katalyzátor digitalizace desetiletí. Pokud totiž ještě někdo pochyboval o významu digitalizace, musel v loňském roce prozřít.