facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> Hardware - 12. 12. 2014

Osmipalcový tablet PiPO W2 s Windows 8.1

Společnost Satomar zařazuje do nabídky tablet PiPO W2 – druhý, vybavenější model s operačním systémem Windows. PiPO W2 má sice nižší modelové označení než stávající W4, jedná se však o vyšší model s větší paměťovou kapacitou. Plnohodnotný systém Windows 8.1 je poháněný výkonným čtyřjádrovým procesorem od Intelu s úspornou architektury Bay Trail a umožňuje práci i v aplikacích desktopového systému. Z tabletu tak dělá nejen mobilní pracovní nástroj vhodný jako náhradu PC či notebooku na cestách, ale i herní konzoli. Tablet je vhodným doplňkem i pro majitele mobilních telefonů s Windows Phone, s nimiž sdílí totožnou filosofii ovládání přes stejné rozhraní.



Zobrazení na osmipalcovém IPS panelu o rozlišení 1 280 × 800 px má na starosti grafika od Intelu s maximálním taktem 646 MHz. Výbavu dále doplňuje dvojice kamer, zadní s rozlišením 5 Mpx a přední 2 Mpx, která je vhodná především pro videohovory.

 

Interní 32GB úložiště lze rozšířit pomocí microSD karty. Na horní straně tabletu najdete port microUSB, obrazový výstup micro HDMI, 3,5 mm sluchátkový jack a mikrofon. Samozřejmostí je pak podpora bezdrátových sítí v konfiguraci 802.11 b/g/n a úsporné Bluetooth verze 4.0. Díky integrovanému portu HDMI tak můžete velmi snadno tablet přetvořit v základ domácího počítače.

 

Součástí programové výbavy je roční licence na Office 365, nákupem tak získáte kompletně vybavené zařízení pro každodenní práci i zábavu.

 

Doporučená MOC vč. DPH a všech zákonných poplatků je u PiPO W2 stanovena na 4490 Kč.


 
  

- PR -

Modernizace IS je příležitost přehodnotit způsob práce

IT Systems 4/2025V aktuálním vydání IT Systems bych chtěl upozornit především na přílohu věnovanou kybernetické bezpečnosti. Jde o problematiku, které se věnujeme prakticky v každém vydání. Neustále se totiž vyvíjí a rozšiřuje. Tematická příloha Cyber Security je příležitostí podívat se podrobněji, jakým kybernetickým hrozbám dnes musíme čelit a jak se před nimi můžeme chránit. Kromě kybernetické bezpečnosti jsme se zaměřili také na digitalizaci průmyslu.

  

- PR -

iQsub Technologies díky Odoo zefektivnilo výrobu a řízení firmy

Česká společnost iQsub Technologies se specializuje na vývoj a výrobu špičkového potápěčského vybavení, včetně dýchacích přístrojů a odolných pouzder pro kamery GoPro do extrémních podmínek. Se zákazníky po celém světě a nejvyššími požadavky na kvalitu a spolehlivost potřebovala moderní a efektivní řízení svých firemních procesů.