SIEMENS - NX CAM
facebook
Aktuality -> Komunikace a sítě - 14. 6. 2018 15:02

Oracle poskytuje zdarma mapu narušení internetového provozu

Společnost Oracle představuje webovou aplikaci Internet Intelligence Map. Tato mapa představuje jednoduchý způsob, jak sledovat fungování internetu a získat přehled o případných problémech a narušeních, ať už jsou důsledkem přírodních katastrof, státních zásahů nebo jiných příčin. Aplikace je součástí iniciativy Internet Intelligence společnosti Oracle, jejímž cílem je poskytovat přehled o stavu globální internetové infrastruktury a související analýzy. Aplikace Internet Intelligence Map je volně přístupná na adrese

https://internetintel.oracle.com

.Specialisté z týmu Oracle Internet Intelligence upozornili během posledních více než 10 let na řadu klíčových událostí, které ovlivnily fungování internetu, mj. únosy protokolu BGP nebo poškození podmořských kabelů ponorkami. Objektivní data a analýzy poskytované týmem Oracle pomáhají veřejnosti pochopit technické aspekty fungování Internetu a jejich souvislosti, např. s geopolitikou nebo e-commerce.

„Je paradoxní, že internet je přes svůj obrovský význam až neuvěřitelně zranitelný. Případná narušení mají přitom přímý dopad na firmy, vlády i provozovatele sítí,“ uvádí Kyle York, viceprezident produktové strategie pro Oracle Cloud Infrastructure a ředitel divize Oracle Dyn Global Business Unit. „Všechny zúčastněné strany proto potřebují mít co nejpodrobnější přehled o „zdraví“ internetu, a právě ten jim nyní poskytujeme.“

Aplikace Internet Intelligence Map nabízí informace o internetové konektivitě v jednotlivých zemích na základě řady parametrů/protokolů (traceroute, BGP, dotazy DNS) v jediném panelu. Díky tomu lze např. dále analyzovat dopady jednotlivých problémů v různých částech světa.

„Pro provozovatele webových aplikací a služeb je klíčové vědět, jaké externí události mohou uživatelům bránit v přístupu ke službě. Příslušné informace provozovatelům umožňují vylepšit dostupnost a výkon,“ dodává Jim Davis, zakladatel a hlavní analytik společnosti Edge Research Group.

Internet Intelligence Map představuje jeden z příspěvků společnosti Oracle, který demonstruje a dále zvyšuje využitelnost cloudu a poskytuje lepší viditelnost informací. Služba je propojena s platformou Oracle Cloud Infrastructure, která nabízí sadu základních infrastrukturních služeb a umožňuje zákazníkům provozovat v cloudu libovolnou úlohu.


 
Autodesk
  

- Inzerce -

Skóringové hodnocení firem

Spolehlivý způsob, jak si prověřit obchodní partnery


NisnodePracujete s  BigDaty, máte firemní ERP systém, CRM databázi, ale pro správné vyhodnocování a datovou analytiku vám stále něco chybí? Bisnode přináší řadu pokročilých nástrojů pro těžení informací z dat. Jedním z nich je i skóringové hodnocení firem.

  

- Inzerce -

NETGEAR Arlo Pro 2: moderní bezdrátová kamera do firmy i domácnosti

Netgear Arlo ProNETGEAR představil unikátní bezdrátovou bezpečnostní kameru Arlo Pro 2, která kromě moderního a propracovaného designu nabízí také variabilní možnosti napájení, rozsáhlou nabídku doplňků či širokou řadu pokročilých technologických funkcí zajišťujících naprosté bezpečí.