facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 12. 9. 2005

Oracle pokračuje v pohlcování konkurence

LarryEllison.jpgTak tu máme opět událost týdne a znovu velkou akvizici. Necelý rok poté, co společnost Oracle koupila někdejšího konkurenta PeopleSoft, který nabízel především ERP řešení, přichází další akvizice, kterou je společnost Siebel Systems. Ta je pro změnu známá hlavně jako dodavatelka systému vztahů se zákazníky - CRM. Celá transakce by měla být dokončena do konce letošního roku a její hodnota se vyčísluje na 5,85 miliardy USD. Siebel má na účtech údajně 2,24 miliardy USD, takže jde vlastně o 3,61 miliardy USD, a to představuje 10,66 USD na akcii. Fúze samozřejmě ještě podléhá schválení regulačními orgány. Jen připomínáme, že letos už společnost Oracle koupila také firmy Retec a ProfitLogic. Na obrázku: šéf firmy Oracle, Lawrence Ellison.

 
  

- Inzerce -

HPE přináší průlomové řešení pro ukládání dat a doplňuje tak služby HPE GreenLake

HPE GreenLakeSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) představila inovace, které transformují úložiště HPE Storage v softwarově definovanou datovou službu. V rámci tohoto oznámení uvádí HPE platformu, jež naplňuje vizi Unified DataOps pro datová prostředí současnosti, přináší cloudový model provozu všude tam, kde se data nacházejí, a sjednocuje datové operace.

  

- Inzerce -

GFI Unlimited Network Security

Vícevrstvé zabezpečení sítě


Jsou dvě oblasti, které letos budou pro obchodní kontinuitu malých a středních firem (SMB) kriticky důležité: bezpečnost firemních sítí a elektronické pošty. Podle odhadů společnosti GFI Software přibližně 66 % SMB firem dnes čelí kybernetickým útokům a mnoho z nich tento souboj prohrává, protože mylně předpokládají zájem útočníků o větší společnosti.

Helios
- inzerce -