Aktuality -> IT společnost - 7. 3. 2005 - Igor Čech [ cech (zavináč) ccb (tečka) cz ]

Omnicom Cup 2005

futsal_257.jpgSpolečnost Omnicom Praha uspořádala v českobudějovické hale Stromovka 8. ročník futsalového turnaje. Kromě pořadatelského týmu se zúčastnila mužstva partnerů a spolupracujících společností 2N, Cleverlance, Český Telecom Business Segment, Český Telecom České Budějovice, Mercuri International a Temo Telekomunikace. Novinkou byla také účast mužstva IT novinářů postaveného na základě naší redakce IT Systems a doplněného dalšími představiteli novinářské obce z dalších redakcí IT časopisů. Každý tým čekalo sedm vysilujících zápasů a zejména v závěru turnaje se projevila únava z náročného programu a některá družstva tak doplatila na nedostatek střídajících hráčů.

Všechny zápasy probíhaly za bedlivého dohledu rozhodčích a odehrávaly se (až na drobné výjimky) v přátelské atmosféře. Nejrazantněji se kupředu probíjelo mužstvo Českého Telecomu Business Segment, které nakonec vybojovalo trofej nejcennější. Na druhém místě se umístil sympatický tým společnosti 2N a třetí místo obhájili hráči pořádající organizace Omnicom Praha. Nejlepším střelcem turnaje se stal Martin Musil (ČT Business Segment), brankářem pak Aleš Houra (2N). Zvláštní ocenění pro nejobětavějšího brankáře turnaje získal novinář Ondřej Gerö. Součástí programu byl také doprovodný turnaj v šipkách a společenský večer spojený s předáním cen a zpříjemněný chutnou večeří, dobrým pitím.

 
  

- PR -

Eloquens: e-mailová automatizace s podporou AI

E-mail se stal páteří firemní komunikace a očekává se, že do roku 2026 dosáhne celosvětový počet firemních uživatelů elektronické pošty 4,73 miliardy. E-mail sice umožňuje okamžitou komunikaci napříč organizacemi, ale jeho skutečné náklady jako čas, produktivita a ztracené příležitosti jsou často přehlíženy. 

  

- PR -

Udržitelnost vyžaduje nový přístup k využívání energie v éře umělé inteligence

Rostoucí zájem o generativní umělou inteligenci vedl k výraznému nárůstu poptávky po výkonných výpočetních systémech. S tím ruku v ruce roste i spotřeba energie a náklady s tím spojené, a tento trend bude nadále pokračovat. Od svého vzniku se velikost modelů umělé inteligence exponenciálně zvětšuje. A větší modely znamenají výkonnější systémy, nebo delší dobu výpočtů a obojí vyžaduje více energie.