Aktuality -> Hardware - 9. 1. 2005

Oki snižuje náskok HP

Podle údajů IDC ve zprávě Western European Printer Quarterly Market Tracker – Q3 2004 je společnost Oki je na druhé pozici z hlediska celkové hodnoty prodeje s tržním podílem více než 18 procent. Z hlediska počtu prodaných kusů je Oki rovněž na druhé pozici, celkově s 33 procenty trhu. Tyto výsledky posunují Oki v západní Evropě před společnosti Lexmark a Epson a snižují náskok vedoucího HP. Zasluhují se o to nejnovější barevné tiskárny řady C3000, C5000 a C7000, které přináší dostupný barevný tisk řadě podnikových zákazníků.

 
  

- PR -

Čeští zaměstnanci už AI běžně používají,

ne vždy však bezpečným způsobem


Umělá inteligence se stává běžnou součástí pracovních procesů. Dokazují to lednová čísla ČSÚ, podle kterých 18 % českých podniků s více než 10 zaměstnanci používá AI. Nejčastěji ji využívají velké firmy, a to dokonce více než polovina z nich. Spolu s popularitou umělé inteligence však přichází i negativní fenomén tzv. shadow AI. Jedná se o firmou neschválené využívání AI nástrojů, které může vyústit až v únik firemních dat.

  

- PR -

Digitalizace není cíl, ale nástroj

První letošní vydání IT Systems je oborově velmi pestré a nabízí pohled na aktuální vývoj ve výrobních podnicích, v logistice, retailu, e-commerce i dalších odvětvích, kde se dobře zvládnutá digitalizace stává klíčovým faktorem úspěchu.
 
Příkladem může být článek, ve kterém Jan Kodada z Gebrüder Weiss popisuje, jak digitalizace mění zavedené procesy v logistice. Nebo článek, ve kterém Josef Voda ze společnosti Buylo předpovídá vývoj retailu, který podle něj bude formovat trojice klíčových trendů: digitalizace, automatizace a optimalizace procesů. Nejde však o tři samostatné směry, ale o jeden propojený přístup směřující k řízení celého produktového cyklu jako jednoho systému.