facebook LinkedIN LinkedIN - follow
Aktuality -> IT Business - 8. 3. 2021 - Ing. Lukáš Grásgruber

Ohlédnutí za virtuálním veletrhem IT meets OT

IT meets OTPlatforma Industry Education uspořádala ve spolupráci s firmou Sabre ve dnech 2.–4. března v pořadí již druhý virtuální veletrh IT meets OT s doprovodným přednáškovým programem. Tématem setkání bylo sbližování informačních a provozních technologií – tedy těch, které řídí výrobu či obecně provoz. A tady se ukázal být „kámen úrazu“. Zkratka „OT“ (operational technology) u nás evidentně není zažitá.„Pojmenovat tuto akci IT meets OT by se tedy mohlo z marketingového hlediska jevit jako chyba. Ovšem pouze na první pohled. Z dlouhodobé perspektivy jsme naopak přesvědčeni o tom, že toto téma bude postupně nabývat na intenzitě, a pokud se dnes jeví jako okrajové, velmi brzo z něj bude mainstream. Zda se tento předpoklad potvrdí, či ne, ukážou další ročníky této akce, které plánujeme uskutečnit,“ říká Andrea Cejnarová z pořádající společnosti Industry Education.

Industry Education využila k realizaci akce platformu firmy Sabre, která je umístěna na internetové doméně www.virtualni-veletrhy.cz. Platforma poskytuje prostředí pro realizaci výstavních hal ve 3D, které na této akci využilo třináct vystavovatelů. Stejně jako při minulé akci (Výroba forem 2020) byla výstava doplněna vysoce kvalitním přednáškovým programem, který probíhal na virtuálním pódiu každé dopoledne. Odpolední hodiny pak byly vyhrazeny organizovaným on-line setkáním a virtuálním schůzkám se zákazníky.

Na akci se registrovalo téměř 300 lidí, kteří během tří dnů zhlédli pěkných 7 tisíc stránek a 260 videí. Čtrnácti dopoledních přednášek, které probíhaly na platformě Zoom, se zúčastnilo celkem 477 lidí. Vše podstatné, co zaznělo na virtuální konferenci v rámci výstavy IT meets OT, si proto budete moci ještě několik měsíců pustit ze záznamu a také přečíst ve zpracované formě na webových stránkách www.industryeducation.cz.


 
Axis Talk 2021
  

- Inzerce -

Jak bezpečné jsou bezpečnostní kamery? Nezmeškejte konferenci Axis Talk 2021

AxisÚtoky hackerů čím dál častěji míří na kamerové systémy. Jak se účinně bránit? I to bude tématem online konference společnosti Axis Communications, švédského světového leadera v bezpečnostních a smart city technologiích. Připojte se 20. a 21. dubna!

  

- Inzerce -

Kde snižují náklady firmy se správně nastavenými ERP systémy?

Tématem poslední doby se stávají úspory, které přináší společnostem správně zvolené a implementované ERP systémy. Nejde jen o často zmiňované zvýšení efektivity výroby nebo zlepšení poskytované služby. Podnikové systémy přináší i spoustu skrytých úspor v nákladech.

Helios
- inzerce -