facebook
Aktuality -> IT Business - 13. 11. 2019 16:08

Ohlédnutí za prvním ročníkem AWS konference

AWS konferenceCloudové služby jsou stále častěji skloňovaným pojmem nejen mezi odbornou veřejností. Výhody i úskalí tohoto přístupu byly tématem prvního ročníku AWS konference konané v prostorách Business Link Visionary v pražských Holešovicích.Na konferenci zavítalo více než 70 účastníků, kteří se zajímali o možnosti a trendy v oblasti hybridní infrastruktury a cloudových služeb. Své postřehy prezentovali odborníci ze společností NTT, AWS, Cisco, VMware, Arrow nebo Itelligence.

Účastníky konference přivítal Petr Hübl, generální ředitel NTT Czech Republic. „Věřím v propojenou budoucnost a maximální využití technologií a inovací,“ uvedl. „V příštím roce plánujeme investovat až 3,6 miliard dolarů do výzkumu a vývoje a značná část prostředků půjde právě do cloudových služeb.“


Obr. 1: Účastníky konference přivítal Petr Hübl, generální ředitel NTT Czech Republic
Obr. 1: Účastníky konference přivítal Petr Hübl, generální ředitel NTT Czech Republic


Lukáš Jelínek, Solutions Director NTT, na úvod své přednášky poznamenal, že dle studií analytických firem jako Gartner či IDC patří cloud mezi top 5 IT priorit, které IT ředitelé zmiňují, a které většinou souvisí s podnikatelskými prioritami firem jako je analytika, business intelligence, IoT, mobilita zaměstnanců a obecně témata spojená s digitální transformací.


Obr. 2: Podle Lukáše Jelínka, Solutions Directora NTT, patří cloud mezi pět hlavních priorit firem v oblasti IT
Obr. 2: Podle Lukáše Jelínka, Solutions Directora NTT, patří cloud mezi pět hlavních priorit firem v oblasti IT


Aby mohli společnosti zůstat v dnešní dynamické době konkurenceschopné, potřebují neustále vytvářet novou přidanou hodnotu v podobě inovovaných produktů nebo služeb. Těm se musí stejně pružně přizpůsobit i firemní IT. To jsou podle Jelínka hlavní hybatelé, které stojí za přechodem do cloudu. Podle IDC vzniklo za posledních 5 let stejné množství aplikací a řešení jako za předchozích 40 let.


Obr. 3: Vladimír Šimek představil výhody hybridní infrastruktury
Obr. 3: Vladimír Šimek představil výhody hybridní infrastruktury


Stejný názor zastával i Vladimír Šimek z AWS, podle kterého je agilita a elasticita cloudu primárním důvodem přechodu na hybridní infrastrukturu. Finanční přínosy se začínají projevovat až v druhé řadě. I tradičně konzervativní čeští zákazníci se již nyní začínají aktivně ptát, jak pracovat s hybridní infrastrukturou. Není tedy divu, že trh s těmito službami u nás meziročně vzrostl o 27 %.


 
EDU Trainings IT školení
  

- Inzerce -

CRM, DMS a docházkové systémy, ITIL 4 a firewally

Obsahu aktuálního vydání IT Systems dominují témata CRM a DMS, což jsou zkratky, se kterými se v oblasti podnikového IT setkáváme již mnoho let, ale přesto bychom jim stále měli věnovat pozornost. Rozhodně se totiž nejedná o vyřešenou a uzavřenou záležitost, protože nové technologie přináší také nové možnosti, a to jak do oblasti řízení vztahů se zákazníky, tak i do oblasti správy dokumentů, jejich digitalizace a řízení oběhu v rámci workflow, protože až s ním dostává DMS skutečný smysl.

  

- Inzerce -

Mobilní aplikace osvobozuje údržbáře od administrativy

SynergitPodnikové informační systémy už nejsou pouze doménou kanceláří, pronikají do výrobních hal a do terénu. Za to mohou chytré telefony, které neslouží pouze pro telefonování a zábavu, ale i jako inteligentní terminál s aplikací napojenou na podnikové databáze.